Влада Білорусі не запросила спостерігачів ОБСЄ на майбутні президентські вибори

Джерело: заява ОБСЄ

Влада Білорусі не запросила незалежних спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на президентські вибори у країні, які пройдуть 26 січня.

В організації заявили, що рішення білоруської влади не запрошувати спостерігачів на прийдешні вибори “викликає глибокий жаль”, а також перешкоджає неупередженій і незалежній оцінці виборчого процесу.

“Білоруський уряд знову вирішив проігнорувати своє зобов’язання запросити спостерігачів з інших держав-учасниць ОБСЄ на свої вибори. Це рішення викликає глибокий жаль. Відсутність співпраці з боку Білорусі ще більше послаблює дух довіри, який лежить в основі ОБСЄ, а відсутність прозорості ще більше підриває довіру до виборчої системи Білорусі”, — заявила президентка Парламентської асамблеї ОБСЄ Піа Каума.

В організації додали, що це вже втретє їхні спостерігачі не можуть стежити за виборами в Білорусі через відсутність своєчасного запрошення. Попри це, пообіцяли й надалі стежити за подіями у країні в усіх сферах.

Сьогодні, 10 січня, правоохоронці оголосили 45 підозр організаторам та учасникам схем незаконного переправлення людей через кордон.

За оцінками ЗМІ, за майже три роки повномасштабної війни проти України, Росія втратила у боях щонайменше 6 083 елітних військових, на підготовку яких витратили роки та мільйони доларів.

Міністр енергетики Герман Галущенко у Верховній Раді назвав пані посла ЄС в Україні “клерком середньої ланки”.

Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з детальним прогнозом, щоб спланувати свої вихідні якнайкраще.

Законопроєкт про демобілізацію вже розробили, але передати його до Верховної Ради поки не можуть.