Влада Ірану звільняє жінок з роботи та конфіскує автівки через відмову носити хіджаб – The Independent

Джерело: The Independent

Влада Ірану конфіскує автомобілі та відбирає у жінок роботу за те, що вони відмовляються носити хіджаб.

Як зазначає міжнародна правозахисна організація Amnesty International, іранська поліція розіслала понад 133 100 повідомлень із вимогою не використовувати автомобілі протягом встановленого періоду часу. При цьому було конфісковано 2 000 автівок.

Також жінок, які не носять хіджаб, звільняють з роботи. На початку цього місяця жінку змусили мити тіла мертвих у морзі як частину покарання.

16 липня речник поліції анонсував відновлення поліцейських патрулів для запровадження обов’язкового носіння хіджабу, а також попередив, що жінки та дівчата, які будуть без хіджабу в громадських місцях, можуть бути притягнуті до суду.

Водночас деяких жінок тимчасово або назавжди виключили з університетів, не дозволяють їм складати іспити, а також заборонили їм користуватися громадським транспортом і банківськими послугами за порушення правил носіння хіджабу.

Тим часом сотні підприємств були вимушені припинити свою діяльність через те, що вони не запровадили обов’язкове носіння хіджабу.

  • У грудні 2022 року на Чемпіонаті світу FIDE зі швидких та бліцшахів в Алмати (Казахстан) іранська шахістка Сара Хадем змагалася без хіджабу. Це є порушенням законів Ірану, які регулюють жіночий дрес-код, тож на неї був виданий ордер на арешт в Ірані. У січні вона переїхала до Іспанії, а нещодавно отримала іспанське громадянство.
  • В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.