Власник судна, яке обвалило міст у Балтиморі, може обмежити виплати «законом Титаніка»

Джерело: Bloomberg

Власник контейнеровоза Dali, який врізався й обвалив міст імені Френсіса Скотта Кі в Балтиморі, очікувано зіткнеться з претензіями на сотні мільйонів доларів. Утім, його витрати можуть зменшитися завдяки закону 1851 року, яким скористався свого часу власник “Титаніка”.

Фото: Reuters

Цей закон обмежує відповідальність судновласника вартістю судна та вантажу після аварії. За словами експерта у сфері морського права Мартіна Девіса, судновласнику все одно доведеться сплатити десятки мільйонів доларів, але це значно менше, ніж можна було б очікувати.

Для порівняння, вартість зруйнованого мосту імені Френсіса Скотта Кі становить $300 млн з урахуванням інфляції. Претензії також можуть висунути сім’ї загиблих та підприємства, які користувалися заблокованим портом Балтимора.

Судно Dali належить сінгапурській компанії Grace Ocean.

Довідка. Закон про обмеження відповідальності (Limitation of Liability Act) був ухвалений понад 170 років тому з метою запобігання масовим банкрутствам судноплавних компаній. На той час кораблі були паровими, і на них досить часто траплялися пожежі та інші аварії.

Фото: Reuters

Наприклад, у випадку з “Титаніком”, який затонув, судновласнику White Star Line вдалося обмежити збитки до суми менше ніж $100 000. Ця сума складалася з $300 за 14 рятувальних шлюпок, що вціліли, і $92 000 доходу від квитків. Однак у підсумку компанія погодилася виплатити $664 000 компенсації за всіма претензіями, які було висунуто щодо кататстрофи “Титаніка”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.