Внаслідок перевірки військкоматів в Україні 21 особі повідомлено про підозру – заступник міністра оборони України
Джерело: Олександр Павлюк в Telegram
Триває перевірка територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Робочі групи від Міністерства оборони працюють у регіонах.
“Аналізується все – досвід служби, репутація, інформація в публічному просторі, звернення громадян, що надійшли на гарячу лінію та іншими каналами. Окрім цього, у пріоритеті – цифровізація роботи центрів комплектування”, – зазначив заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.
Відомо, що прийнято понад 2300 звернень про взаємодію з ТЦК та СП.
“Теми (звернень) охоплюють весь спектр питань, які можуть виникнути при взаємодії з ТЦК та СП – від корупційних проявів до якості організації роботи. Кожне звернення опрацьовується індивідуально”, – повідомив Павлюк.
Національне агентство з питань запобігання корупції сформувало базу, до якої увійшли всі керівники та заступники керівників ТЦК, яких потрібно перевірити. Вже розпочато моніторинг способу життя 102-х осіб.
Державне бюро розслідувань від початку війни розслідує 106 кримінальних проваджень щодо порушень під час роботи ТЦК та СП. Повідомлено про підозру 21 особі. 8 обвинувальних актів щодо 16 осіб – спрямовано до суду.
- 25 липня президент Володимир Зеленський звернувся до українських депутатів та посадовців, закликавши їх працювати заради народу, а не з метою особистого збагачення.
- НАБУ викрили масштабну схему заволодіння коштами держпідприємства “Поліграфічний комбінат “Україна” на суму понад 450 мільйонів гривень, у той час, коли його очолював ексміністр охорони здоров’я Максим Степанов.
- Національне антикорупційне бюро України розшукує депутата Київської міської ради Владислава Трубіцина, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 1,39 мільйона гривень.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.