Внаслідок повномасштабної війни понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що внаслідок повномасштабної агресії РФ понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано.
Зокрема, загинуло близько 7 тисяч голів великої рогатої худоби та 3,5 млн голів птиці.
Водночас в Україні є всі передумови для ефективного розвитку м’ясної галузі і реалізації експортного потенціалу.
За словами Тараса Висоцького, для успішного розвитку тваринницької галузі потрібно подолати кілька викликів. Один з них – енергетичний.
“Тваринництво – галузь, де не може бути паузи у виробництві. Щоб сектор розвивався і був стабільним, потрібне постійне забезпечення тварин кормами та безперебійне енергопостачання”, – пояснив Тарас Висоцький.
А також зауважив, що одне з важливих завдань тваринницької галузі – експорт продукції. І тут, за його словами, є позитивні зрушення.
Цьогоріч очікується збільшення виробництва свинини на 4% в порівнянні з 2022 роком. Також зростає експорт м’яса та м’ясопродуктів.
Зокрема, за 9 місяців 2023 року зростання обсягів експорту м’яса становило понад 10% порівняно з 2022 роком. Експорт свинини збільшився майже у 2,5 раза.
Згідно з короткостроковим прогнозом на 2024 рік, очікується стабілізація обсягів виробництва м’яса птиці та свинини.
- 20 вересня міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава готова до пошуку компромісу у питанні імпорту української агропродукції.
- Болгарські фермери відмовилися зустрічатися з прем’єр-міністром країни Ніколаєм Денковим для обговорення рішення скасувати заборону на імпорт українського збіжжя.
- На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники вигадали нову схему з обкрадання українських фермерів.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.