Внаслідок повномасштабної війни понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що внаслідок повномасштабної агресії РФ понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано.

Зокрема, загинуло близько 7 тисяч голів великої рогатої худоби та 3,5 млн голів птиці.

Водночас в Україні є всі передумови для ефективного розвитку м’ясної галузі і реалізації експортного потенціалу.

За словами Тараса Висоцького, для успішного розвитку тваринницької галузі потрібно подолати кілька викликів. Один з них – енергетичний.

“Тваринництво – галузь, де не може бути паузи у виробництві. Щоб сектор розвивався і був стабільним, потрібне постійне забезпечення тварин кормами та безперебійне енергопостачання”, – пояснив Тарас Висоцький.

А також зауважив, що одне з важливих завдань тваринницької  галузі – експорт продукції. І тут, за його словами, є позитивні зрушення.

Цьогоріч очікується збільшення виробництва свинини на 4% в порівнянні з 2022 роком. Також зростає експорт м’яса та м’ясопродуктів.

Зокрема, за 9 місяців 2023 року зростання обсягів експорту м’яса становило понад 10% порівняно з 2022 роком. Експорт свинини збільшився майже у 2,5 раза.

Згідно з короткостроковим прогнозом на 2024 рік, очікується стабілізація обсягів виробництва м’яса птиці та свинини.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.