Внаслідок російського вторгнення щонайменше 664 пам’ятки культурної спадщини зазнали пошкоджень — заступниця глави Мінкульту

Джерело: Ukraine Media Center Odesa.

З початку повномасштабного вторгнення і до 25 червня щонайменше 664 пам’ятки культурної спадщини зазнали пошкоджень внаслідок російських атак. Водночас збитки в культурній інфраструктурі – набагато більші. 

“Фактично вона (цифра, – ред.), на жаль, набагато більша, тому що ці переліки значною мірою не включають в себе пошкоджені пам’ятки або об’єкти археологічної спадщини, які наразі недоступні дослідникам для обстеження”, – зауважила заступниця очільника Мінкульту Катерина Чуєва. 

Ці об’єкти знаходяться, наприклад, в зоні артилерійських обстрілів, інтенсивних обстрілів і на лінії зіткнення. Серед цього числа 84 пошкоджених об’єкти були національного значення, 514 – місцевого та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – 66.

Повністю зруйновано щонайменше 24 пам’ятки, частково пошкоджено 523. Ступінь пошкодження 115 об’єктів на сьогодні потребує уточнення.

“Якщо говорити про культурну інфраструктуру, то цифра набагато більша – понад 1400 об’єктів”, – додала заступниця міністра. 

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.