Внаслідок російської атаки на Київ загинув нейробіолог Ігор Зима з сім’єю
Джерело: Дар’я Душечкіна/Facebook
Під час першої атаки дронів на Київ у 2025 році загинув доктор наук Ігор Зима разом із дружиною і котиком.
Раніше український журналіст та перший секретар у посольстві України в Кенії Олексій Бобровников повідомляв, що Зима не виходить на зв’язок.
01/01/25 в першу атаку дронів на Київ 2025 загинув наш друг, видатна людина, доктор наук Ігор Зима. Загинув всією родиною: разом із дружиною і котиком. Просто в себе вдома. В ліжку, – написала бізнес-консультантка Дар’я Душечкіна. Подружжя Дар’ї та Олексія товаришувало з родиною нейробіолога.
Загибла дружина науковця — науковиця, докторка біологічних наук Олеся Сокур.
Вранці 1 січня російські окупаційні війська атакували українську столицю безпілотниками. Є наслідки. Тривогу у Києві через загрозу БпЛА оголосили близько 7:00. Вже невдовзі у столиці почали лунати вибухи, а у телеграм-канал з’явились повідомлення про пожежу.
У Києві зросла кількість жертв внаслідок атаки російських БпЛА вранці 1 січня. За останніми даними, у столиці вже двоє загиблих, кількість постраждалих не змінилась – шестеро осіб.
Через атаку постраждали два райони столиці – Печерський та Святошинський.
*Ігор Зима викладав у Навчально-науковому центрі “Інститут біології та медицини” Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Доктор біологічних наук, керівник команди сервісу Інтегративна ЕЕГ.
Науковий стаж становить понад 40 років. Серед наукових інтересів – дослідження механізмів когнітивної діяльності мозку людини, емоцій, уваги та систем прийняття рішення, електрофізіологія нейромереж, нейропсихологія тощо.
- У ніч на 31 грудня російські окупаційні війська здійснили ракетно-дронову атаку по Україні, загалом застосувавши 61 засіб повітряного нападу.
- Внаслідок падіння уламків БпЛА сталося загоряння на даху одного з корпусів Національного банку в Печерському районі.
- Вранці 31 грудня російські окупаційні війська випустили низку ракет по Шосткинській громаді у Сумській області. Не обійшлось без наслідків.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.