Вночі невідомий об’єкт залетів на територію Румунії: в країні підіймали авіацію
Джерело: Міністерство оборони Румунії/Facebook
Цієї ночі Румунія підіймала авіацію через порушення її кордону “невеликою повітряною ціллю”.
У суботу, 19 жовтня, близько 2:30 румунська армія зафіксувала повітряну ціль у районі Чорного моря. Ціль рухалася до румунського кордону, тому залучили структури НАТО та національної Повітряної поліції.
Для моніторингу ситуації підняли два іспанські F-18 і два румунські F-16. О 4:00 ціль перетнула сухопутний кордон Румунії в районі Гура-Порті-Чієй, після чого оголосили повітряну тривогу.
Радари стежили за ціллю, яка проникла на 19 км вглиб країни, але винищувачі не зафіксували її. Сигнал пропав близько 4:30, а відбій тривоги оголосили о 5:10. Сьогодні проводитимуть пошуки в цьому районі.
- Російський безпілотник, можливо, порушив національний повітряний простір Румунії на “дуже короткий період, менш ніж три хвилини” вночі під час атаки на Україну, повідомило міністерство оборони Румунії в п’ятницю, 27 вересня.
- За даними ЗМІ, Румунія звернулась до України з проханням збивати російські БпЛА, які іноді залітають на румунську територію під час атак безпілотників.
- Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар заявив, що НАТО має ухвалити “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.
Триває 1172-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 964 тисячі осіб.
10 травня відзначають Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день вовчака, Всесвітній день кактуса, Всесвітній день справедливої торгівлі, День вітряка та Міжнародний день арганії. Християни сьогодні вшановують святого апостола Симона Зилота.
За даними синоптиків у суботу, 10 травня, частину країни накриють опади.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.