Вночі невідомий об’єкт залетів на територію Румунії: в країні підіймали авіацію
Джерело: Міністерство оборони Румунії/Facebook
Цієї ночі Румунія підіймала авіацію через порушення її кордону “невеликою повітряною ціллю”.
У суботу, 19 жовтня, близько 2:30 румунська армія зафіксувала повітряну ціль у районі Чорного моря. Ціль рухалася до румунського кордону, тому залучили структури НАТО та національної Повітряної поліції.
Для моніторингу ситуації підняли два іспанські F-18 і два румунські F-16. О 4:00 ціль перетнула сухопутний кордон Румунії в районі Гура-Порті-Чієй, після чого оголосили повітряну тривогу.
Радари стежили за ціллю, яка проникла на 19 км вглиб країни, але винищувачі не зафіксували її. Сигнал пропав близько 4:30, а відбій тривоги оголосили о 5:10. Сьогодні проводитимуть пошуки в цьому районі.
- Російський безпілотник, можливо, порушив національний повітряний простір Румунії на “дуже короткий період, менш ніж три хвилини” вночі під час атаки на Україну, повідомило міністерство оборони Румунії в п’ятницю, 27 вересня.
- За даними ЗМІ, Румунія звернулась до України з проханням збивати російські БпЛА, які іноді залітають на румунську територію під час атак безпілотників.
- Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар заявив, що НАТО має ухвалити “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.