Вночі окупанти атакували Київ ракетами та дронами: є загиблі і поранені
Джерело: КМВА
Уночі 30 серпня російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку на Київ. Понад два десятки ворожих цілей було збито, проте внаслідок падіння уламків загинули є загиблі та поранені.
За даними місцевої влади, уламки збитої ракети впали на територію підприємства у Шевченківському районі столиці, унаслідок чого двоє осіб загинуло. Ще троє осіб у Шевченківському районі зазнали поранень.
Окрім цього, унаслідок падіння уламків ворожих цілей виникли пожежі у Шевченківському та Дарницькому районах Києва. В обох випадках уламки впали на території нежитлової забудови.
У КМВА наголосили, що такої потужної атаки на столицю не було з весни 2023 року. Спершу окупанти випустили по Києву ударні БпЛА – кілька груп безпілотників атакували столицю з різних напрямків.
Згодом Київ було атаковано ракетами, випущеними з бортів стратегічної авіації Ту-95мс.
Загалом, силами і засобами протиповітряної оборони було знищено понад 20 ворожих цілей (точну кількість, а також тип ракет і БпЛА офіційно оприлюднять Повітряні Сили).
- Ввечері 29 серпня у Пскові повідомили про вибухи в районі міжнародного аеропорту імені княгині Ольги (раніше “Кресты”). Повідомляється, що там базується 334 військово-транспортний Берлінський червонопрапорний авіаційний полк. За попередніми даними, об’єкт атакували понад 10 безпілотників.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.