Ворог обстріляв Херсонщину: поцілив у приватні будинки та поле
Джерело: пресслужба Херсонської ОВА
16 липня російські війська обстріляли Херсонщину. Повідомляють про постраждалих — двоє цивільних. Також внаслідок ворожого обстрілу знищено урожай пшениці.
У селі Розлив росіяни обстріляли приватні будинки, внаслідок чого поранення отримали жінка та чоловік, котрі перебували на своїх подвір’ях. Постраждалим на місці надали медичну допомогу.
Тоді як у Білозерському районі після обстрілу зайнялося поле, засіяне пшеницею. Наразі масштаби збитків встановлюються.
Це черговий злочин російської армії. Вона знищила не просто поле, а колосальну людську працю і майбутній хліб, — зазначили у пресслужбі ОВА.
Зауважимо, пізно ввечері 16 липня російські військові втретє почали ракетний обстріл Харкова. Мер Ігор Терехов повідомив про вибухи у місті.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби ворог завдав 6 ракетних та 38 авіаційних ударів, здійснив близько 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак постраждали мирні люди, пошкоджень зазнали житлові будинки, господарські та адміністративні будівлі, а також приватний автомобільний транспорт.
У пресслужбі попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Станом на 16 липня у Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться 11 ворожих кораблів серед яких два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп 12 ракет.
- Ворог зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
- Минулої ночі, близько 1:30, російські ворожі війська з території Бєлгородської області запустили по Харкову 4 ракети ЗРК С-300.
- Українські сили скоригували стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати та надалі завдавати ударів по російських підрозділах.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.