Ворог окупував Веселе на Донеччині – DeepState

Джерело: DeepState

Аналітики повідомляють, що станом на вечір 1 серпня російські війська, ймовірно, захопили село Веселе, що східніше Гродівки, на Донеччині.

Джерело: DeepState

Ситуація критична та продовжує погіршуватись. Ворог тисне і продовжує досягати тактичних успіхів, – наголосили у повідомленні.

Зауважується, що за минулі кілька днів суттєво збільшилася кількість КАБів, які ворожі війська скидають на позиції Сил Оборони.

Росіяни традиційно застосовують мотоциклетні підрозділи для розвідки нашої другої лінії оборони.

Раніше зі зведення Генштабу стало відомо, що на Покровському напрямку наші захисники відбили 55 штурмових дій в районах населених пунктів Воздвиженка, Желанне, Сергіївка, Пантелеймонівка, Новоолександрівка, Іванівка, Лисичне, Тимофіївка, Карлівка, Калинове та Гродівка.

Своєю чергою, аналітики ISW оцінили, чи зможе російська армія здійснити провести прогнозований раніше літній наступ в Україні.

Фахівці повідомили, що упродовж 29-30 липня армія РФ провела п’ять механізованих штурмів – розміром від взводу до батальйону – на заході Донеччини.

На думку аналітиків, ці штурми – ніщо інше, як прогнозований раніше наступ окупантів. Однак, додали в ISW, зараз у РФ недостатньо оперативних можливостей, для проведення масштабного наступу на Донеччині чи на будь-якій іншій ділянці фронту.

Геолокаційні кадри свідчать, що 29 липня російські окупанти незначно просунулись на південному заході Костянтинівки, під час одного з механізованих штурмів.

Інший механізований штурм – цього разу невдалий – ворог здійснив 29 липня вранці на південний захід від населеного пункту Побєда. Наступного дня окупанти знову штурмували населений пункт та незначно просунулись на південному заході.

Також 29 липня ворог здійснив два невдалі механізовані штурми – на Курахівському напрямку (точні дані щодо населеного пункту не встановлені) та поблизу Красногорівки.

Відтак, вважають аналітики, такі “пульсуючі механізовані” штурми російської армії свідчать, що повноцінний наступ цього літа армія РФ навряд чи здійснить через метраілальні та людські обмеження.

Аналітики зауважили, що упродовж війни РФ було важко одночасно проводити великі наступальні операції, однак ворог схильний до “імпульсивних” атак на різних ділянках фронту. При цьому, коли на одній ділянці інтенсивність атак зростає, то на інших – зменшується.

Державний департамент США висловив стурбованість розширенням воєнної співпраці між Північною Кореєю та Росією, повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

16 вересня Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вітає переговори про використання Україною ракет великої дальності для ударів по території Росії, однак, зауважив, що будь-яке рішення з цього питання повинні приймати окремі союзники.

Обороняючи Україну на фронті загинув 59-річний офіцер Сил спеціальних операцій, старший лейтенант ЗСУ, партієць “Євросолідарності” Андрій Гринюк. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 16 вересня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойових зіткнення.

МЗС України звернулося до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста з закликом “приєднатися до заходів гуманітарного реагування” в районах Курської області, котрі перебувають під контролем ЗСУ.