Ворог поширив ІПСО щодо мінування Тиси — Держприкордонслужба
Джерело: телемарафон
Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що чутки про нібито “мінування” берегів Тиси є ворожою ІПСО.
“Такі чутки – це ворожа ІПСО. Посилення кордону з країнами Європейського Союзу та Молдовою для того, щоб не допускати незаконного перетину кордону, – це відповідальність України перед країнами, з якими ми межуємо. Але це жодним чином не передбачає мінування території або інших дій, які б загрожували життю людей, навіть попри те, що вони у незаконний спосіб намагаються перетнути кордон”, – сказав Демченко.
Він наголосив, що українська сторона посилила охорону кордону, але не шляхом мінування. Для цього збільшили кількість прикордонних нарядів та використовує нові технічні засоби, такі як БпЛА та камери відеоспостереження.
Зазначимо, що з початку повномасштабного вторгнення у Тисі виявили 31 загиблого чоловіка внаслідок спроб незаконно перетнути кордон.
- 24-річний український інженер Матвій поділився своєю історією, як він з трьома колегами намагався переплисти річку Тиса між кордоном України та Румунії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.