Ворог утримує ракетоносії у пунктах базування – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 4 вересня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Різких змін у стані, складі та характері дій військ противника, ознак формування ним наступальних угруповань не виявлено.
Корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 16 одиниць: 15 – у Чорному та одного в Азовському морях. Нині ракетоносії в морі на чергуванні відсутні, усі заведено у пункти базування.
Водночас росіяни продовжують системну активність тактичної авіації в акваторії Чорного моря в напрямку Зміїного, тероризуючи цивільну навігацію. Також триває авіаційний терор Бериславського і Херсонського району.
Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують контрбатарейну боротьбу, виконуючи вогневі завдання. За минулу добу ворогу завдано наступних втрат:
- 67 окупантів;
- 2 самохідні артилерійські установки “Мста-С”;
- 2 гармати;
- 4 одиниці автомобільної техніки;
- малорозмірний катер КС-701 “Тунець” і один човен;
- 2 розвідувальних безпілотники і один ударний – типу “Lancet”;
- комплекс відеоспостереження “Муром-М”.
Зауважимо, в Україні триває 558-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей період часу, станом на 3 вересня українські захисники знищили понад 265 тисяч російських солдатів.
- 3 вересня командувач оперативно-стратегічного угруповання “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що на Таврійському напрямку триває робота Сил оборони.
- Протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень.
- Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безплатних оцінок та порад стосовно просування.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.