Ворог утримує у Чорному морі три ракетоносії – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 30 листопада оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається напруженою. Сили оборони надалі утримують позиції на лівобережжі Дніпра, продовжують контрбатарейну боротьбу, наносять вогневі ураження по позиціях і по тилах противника.

На даний час у Чорному морі на бойовому чергуванні російські війська утримують один надводний та два підводні ракетоносії споряджені до 16 ракет типу “Калібр”.

Протягом доби противник наніс 2 авіаційні удари із застосуванням 17 керованих авіабомб, а також застосував  2 FPV-дрони та скинув з БпЛА різних модифікацій 20 осколкових боєприпасів по населених пунктах Херсонщини. Жертв серед населення немає.

Зауважимо, в Україні триває 645-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 29 листопада, українські захисники ліквідували більш як 328 тисяч російських загарбників.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 2 удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та ще 2 – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділи ракетних військ уразили 3 пункти управління, 2 склади боєприпасів та 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.