Ворог утримує у Чорному морі угруповання з 11 кораблів – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 9 серпня в зоні відповідальності Сил оборони півдня України оперативна ситуація залишається напруженою, але контрольованою. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено, ворог продовжує маневри та оборонні заходи.

Корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 11 у Чорному морі. На бойовому чергуванні залишається підводний ракетоносій, спорядження якого – до 4 ракет типу “Калібр”.

Тоді як в Азовському морі знаходиться один ворожий корабель, зазначили у пресслужбі ВМС ЗСУ.

Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 19 суден, з них 4 рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 21 судно, з них 4 продовжили рух до протоки Босфор.

РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.