Ворог утримує у Чорному морі угруповання з 14 кораблів – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на день 14 серпня корабельне угруповання ворога в Чорному морі розгорнуто в кількості 14 одиниць. Ракетоносіїв на бойовому чергуванні не зафіксовано.
Фрегат, що вночі атакував Одесу всім своїм запасом “Калібрів”, повернувся в пункт базування.
В Азовському морі перебуває один ворожий корабель.
Тоді як у Середземному морі на бойовому чергуванні знаходиться 8 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет;
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 23 суден, з них одне рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 18 суден, з них 4 продовжили рух до протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що вночі РФ завдала чергового ракетно-авіаційного удару по Україні. Та попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Росіяни вдалися до нової тактики — вони створюють загородження з цивільних кораблів для захисту свого флоту. Причиною стали успішні удари по російських суднах.
- На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відвернути Збройні сили України.
- Під час контрнаступальних операцій українські військові у неділю, 13 серпня, просунулися вперед на заході Донецької – сході Запорізької областей, а також в західній частині Запорізької області.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.