Ворог утримує у Чорному морі угруповання з 14 кораблів – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на день 14 серпня корабельне угруповання ворога в Чорному морі розгорнуто в кількості 14 одиниць. Ракетоносіїв на бойовому чергуванні не зафіксовано.
Фрегат, що вночі атакував Одесу всім своїм запасом “Калібрів”, повернувся в пункт базування.
В Азовському морі перебуває один ворожий корабель.
Тоді як у Середземному морі на бойовому чергуванні знаходиться 8 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет;
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 23 суден, з них одне рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 18 суден, з них 4 продовжили рух до протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що вночі РФ завдала чергового ракетно-авіаційного удару по Україні. Та попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Росіяни вдалися до нової тактики — вони створюють загородження з цивільних кораблів для захисту свого флоту. Причиною стали успішні удари по російських суднах.
- На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відвернути Збройні сили України.
- Під час контрнаступальних операцій українські військові у неділю, 13 серпня, просунулися вперед на заході Донецької – сході Запорізької областей, а також в західній частині Запорізької області.
Велика Британія у межах навчальної місії Interflex вже підготувала 50 тисяч українських військових.
У Франції заявили, що надання Україні дозволу уражати військові об’єкти на території Росії ракетами дальнього радіуса дії “залишається варіантом на столі переговорів”.
Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен повідомила, що країна профінансує українську оборонну промисловість на 130 млн євро.
Британське видання The Economist опублікувало обкладинку-ребус з “прогнозом” на 2025 рік. Серед тем – військові конфлікти, зміни клімату, штучний інтелект та інше.
Через 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Кремлі спробували пояснити, чому напад відбувається не за планами Москви. Так, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков поскаржився на участь у війні “усього НАТО”.