Ворожі війська вперше застосували ФАБ-1500 на Куп’янщині
Джерело: Олег Синєгубов етері телемарафону
Зранку 25 липня армія РФ вперше застосувала ФАБ-1500 по Куп’янську-Вузловому, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Внаслідок авіаудару поранено 52-річного чоловіка.
Синєгубов додав, що це надзвичайно потужна бомба, здатна спричиняти серйозні руйнування. Бомби ФАБ-1500 значно більші, ніж ФАБ-250 чи ФАБ-500, і мають більший радіус ураження.
Дальність запуску такої бомби становить 50-60 км, запускає літак Су-34, як й інші керовані авіабомби.
Не виключаємо, що такими бомбами ворог завдаватиме ударів і по Харкову, – зауважив голова ОВА.
Раніше експерт BILD із аналізу відкритих даних казав, що 21 червня ЗС РФ вперше застосували тритонну авіабомбу ФАБ-3000 М-54 з універсальним модулем планування та корекції (УМПК). Удар завдали по селищу Липці на півночі Харківської області.
ФАБ-3000 розробили ще за часів СРСР. Це 3000-кілограмова фугасна авіабомба, яка має радіус ураження ударною хвилею – до 300 метрів.
Згодом у Міноборони РФ підтвердили, що проти України стали використовувати авіаційну бомбу бомбою ФАБ-3000. Росіяни стверджують, що завдали удар по нібито “пункту тимчасової дислокації ЗСУ” за допомогою винищувача-бомбардувальника Су-34.
Довідка. КАБ-1500 – російська авіабомба, що коригується, масою 1500 кг і лазерним/телевізійним самонаведенням, здатна пробити 3 метри ЗБВ або 20 метрів землі. Розроблено у ВАТ ДНВП “Регіон”.
- Російські окупанти почали обстрілювати Харків модифікованими керованими авіабомбами ФАБ-500, які тепер можуть досягати будь-якої точки міста. Раніше цей вид бомб використовувався лише на Куп’янському напрямку.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.