Воїну Павлу Петриченку, який загинув напередодні, сьогодні мало б виповнитись 32 роки
Джерело: Букви
Сьогодні, 16 квітня, 32 роки повинно було виповнитись українському захиснику Павлу Петриченку. До свого дня народження воїн не дожив один день – 15 квітня він загинув, виконуючи бойове завдання.
Петриченко народився 16 квітня 1992 року у Києві. До повномасштабної війни був проєктним менеджером у фонді Сергія Притули та учасником багатьох громадських ініціатив, зокрема ініціативи “Хто вбив Катю Гандзюк?”.
У квітні 2022 року він приєднався до лав ЗСУ та зосередився на аеророзвідці. Службу проходив у 59-й окремій мотопіхотній бригаді ім. Якова Гандзюка. Нагороджений “Залізним Хрестом” від колишнього Главкома Валерія Залужного.
Павло Петриченко був відомий як автор петиції про обмеження роботи онлайн-казино для військовослужбовців під час воєнного стану.
Про загибель воїна 15 квітня повідомила його сестра Марина Петриченко.
- Колишній армієць Бундесверу на ім’я Штефан майже два роки тому став на захист України проти росіян. 14 березня доброволець загинув під час обстрілу російською артилерією.
- 10 березня, обороняючи Україну від повномасштабного російського вторгнення, на фронті загинув військовий та активіст з міста Черкаси Костянтин Мірошниченко на псевдо “Мірош”.
- 7 березня 2023 року стало відомо, що під Бахмутом внаслідок поранення загинув командир батальйону “Вовки Да Вінчі” Дмитро Коцюбайло з позивним “Да Вінчі”. Він почав боронити Україну ще з 2014 року.
- У Києві відкрили меморіальну дошку на честь Героя України, розвідника Олександра Чуба, який загинув під час штурму вогневих позицій росіян на Луганщині.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.