Воїни необхідні Україні більше, ніж патрони – WP
Джерело: The Washington Post
Україні доводиться вдаватися до жорстких заходів щодо ухилення від призову, оскільки їй складно знайти бійців для протистояння російському вторгненню.
Як нагадали у виданні, незабаром після початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією 24 лютого 2022 року, Україна посилила охорону свого кордону. Зокрема додаткові патрулі та огорожі з колючого дроту вздовж румунського кордону були покликані утримати людей, особливо чоловіків, які підпадали під мобілізацію, і хотіли втекти з країни.
“Оскільки Україна наближається до третього року війни, ці люди потрібні як ніколи. Лідери все ще просять більше зброї та боєприпасів від США і Європи – навіть якщо ознаки слабкої підтримки серед цих союзників вказують на те, що Україні, ймовірно, доведеться зробити більше, щоб озброїтися. Але навіть більше, ніж патронів, Україна потребує бійців, що веде до пошуку нових шляхів мобілізації населення та посилення заходів проти ухильників”, – йдеться у статті.
Як відомо, після повномасштабного вторгнення Росії чоловікам віком від 18 до 60 років заборонили залишати країну. Утім, за словами журналістів, багато кому вдається обходити військову службу через “еквівалент” медичної вади, навчання або сімейні зобов’язання. Так, батько, який має трьох і більше дітей, звільняється від призову.
“Деякі з тих, хто хоче втекти, наймають провідників, щоб вони провели їх через гори. Інші здійснюють ризиковану подорож самостійно. Один із них, 46-річний чоловік, який заблукав минулого місяця, зазнав сильного обмороження і помер незабаром після того, як його знайшли. Щонайменше 25 чоловіків потонули під час перетину річки Тиса, що відокремлює Україну від Молдови та Румунії. Але найпоширенішим шляхом втечі були великі прикордонні переходи. Багато хто покладається на підроблені документи, щоб вислизнути з країни. Інші вдаються до більш складних, навіть відчайдушних схем”, – наголошено в матеріалі.
Так, чоловіки намагалися втиснутися в таємні відсіки транспортних засобів, видають себе за священнослужителів і перевдягаються у жінок, щоб непомітно пройти через пункти пропуску. Співробітник вантажної компанії брав гроші за те, що чоловік призовного віку став водієм вантажівки. 20-річний хлопець уклав фіктивний шлюб із родичкою з інвалідністю та намагався виїхати з країни як її доглядальник, йдеться у виданні.
- У Верховній Раді України напрацьовується законопроєкт, в якому планують прописати можливість вручення повісток через електронну пошту та рекомендованим листом.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.