Вперше у світовій історії: СтратКом ЗСУ назвав 5 інноваційних досягнень України на фронті

Джерело: СтратКом ЗСУ

Управління стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних сил України (СтратКом) назвало п’ять досягнень України на фронті, які Сили оборони здійснили вперше у світовій історії.

Йдеться про такі події на полі бою:

  • Україна знищила корабель морським дроном – 29.10.2022.
  • Україна знищила підводний човен крилатою ракетою – 13.09.2023.
  • Україна почала збивати дронами російські дрони – літо 2024.
  • Україна знищила винищувач морським дроном – 2.05.2025.
  • Україна знищила стратегічні бомбардувальники FPV-дронами – 1.06.2025.

“Українці неймовірні. Наші Сили оборони пишуть історію своєю інноваційністю, винахідливістю та розумом. Дякуємо всім причетним. Пишаємося!”, – наголошують у Страткомі.

  • У вівторок, 3 червня, Служба безпеки провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст. Цього разу ураження відбулось під водою, пошкоджені підводні підпірки опор.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.