Вперше в історії України офіційний курс долара перевищив 40 грн
Джерело: дані Національного банку України
Національний банк України встановив офіційний курс долара на рівні 40,11 грн/долар, що є новим історичним максимумом курсу американської валюти.
На міжбанківському валютному ринку України до 16:00 котирування гривні до долара встановилися на рівні 40,14/40,17 грн/долар, євро – 43,52/43,54 грн/євро.
У “ПриватБанку”, станом на п’ятницю, 24 травня, курс долара до гривні зріс до 40,25 грн/долар, курс євро – 43,75 грн за євро.
З початку повномасштабного вторгнення Національний банк України встановив фіксований курс долара на рівні 29,25 грн/долар. Однак в липні 2022 року офіційний курс гривні було девальвовано одразу на 25%, до 36,57 грн/долар, щоб краще відобразити ринкові реалії.
- 5 жовтня курс російського рубля на московській біржі прискорив падіння у другій половині торгів, після того, як президент РФ Володимир Путін розпочав виступ на Валдайському форумі. Курс долара втретє з початку року піднявся до понад 100 рублів після того, як Путін повідомив, що РФ “успішно справляється із вирішенням завдань в економіці”.
- Рубль ослаб на 23% стосовно долара 2023 року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо.
В Ужгороді – пік цвітіння сакур, однієї з головних туристичних родзинок міста. Нині вулиці, площі та сквери, попри пізню весну та примхи природи, вкрилися рожевим квітом, даруючи ужгородцям та гостям міста особливу атмосферу спокою й краси.
Станом на 21 квітня у Балаклійському лісництві в Ізюмському районі рятувальники третю добу намагаються ліквідувати масштабну лісову пожежу.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
У Білому домі почали пошук нового очільника Пентагону для заміни Піта Гегсета. Як повідомив американський посадовець на умовах анонімності, рішення пов’язане з черговим скандалом — цього разу через розголошення секретних військових даних.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.