Вперше з початку війни росіяни прицільно атакували сонячну електростанцію

Джерело: Укрінформ з посиланням на пресконференцію глави НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького

3 квітня 2024 року війська РФ вперше прицільно атакували сонячну електростанцію (СЕС).

“Вчора ворог прицільно атакував сонячну електростанцію. Це перший, принаймні на моїй пам’яті, випадок цілеспрямованої атаки на об’єкт відновлюваної енергетики”, – сказав Кудрицький.

Кудрицький уточнив, що має на увазі СЕС, яка розташована у тиловому регіоні.

Він також зауважив, що з підвищенням температури повітря загальне споживання електроенергії зменшується, тому гострого дефіциту в енергосистемі немає.

Водночас триває сезонне зростання виробництва електрики за допомогою СЕС.

Раніше у Міненерго повідомили, що війська РФ вдарили по СЕС у Дніпропетровській області. Внаслідок атаки пошкоджено обладнання підприємства, виникла пожежа. Під час ліквідації охоронець отримав опіки. Впродовж години загорання ліквідовано силами персоналу станції та ДСНС.

  • В Міністерстві енергетики України повідомили, що сьогодні зранку, 4 квітня, внаслідок російських обстрілів пошкодилась лінія електропередач до Запорізької атомної електростанції.

Український боксер Олександр Усик повідомив, що залишає всі чемпіонські пояси у надважкій вазі вакантними. Він зазначив, що не завершує спортивну кар’єру.

Російські окупанти атакували FPV-дроном Нікополь у Дніпропетровській області. Унаслідок удару двоє людей загинули, ще 12 – дістали поранень.

Зоозахисна організація UAnimals подала заяву до поліції, аби з’ясувати всі обставини інциденту в Одесі, пов’язаного із побиттям собаки.

Вранці 26 червня російські окупаційні війська атакували Краматорську громаду, застосувавши FPV-дрон. Унаслідок удару загинув чоловік.

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.