Вперше з початку війни росіяни прицільно атакували сонячну електростанцію

Джерело: Укрінформ з посиланням на пресконференцію глави НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького

3 квітня 2024 року війська РФ вперше прицільно атакували сонячну електростанцію (СЕС).

“Вчора ворог прицільно атакував сонячну електростанцію. Це перший, принаймні на моїй пам’яті, випадок цілеспрямованої атаки на об’єкт відновлюваної енергетики”, – сказав Кудрицький.

Кудрицький уточнив, що має на увазі СЕС, яка розташована у тиловому регіоні.

Він також зауважив, що з підвищенням температури повітря загальне споживання електроенергії зменшується, тому гострого дефіциту в енергосистемі немає.

Водночас триває сезонне зростання виробництва електрики за допомогою СЕС.

Раніше у Міненерго повідомили, що війська РФ вдарили по СЕС у Дніпропетровській області. Внаслідок атаки пошкоджено обладнання підприємства, виникла пожежа. Під час ліквідації охоронець отримав опіки. Впродовж години загорання ліквідовано силами персоналу станції та ДСНС.

  • В Міністерстві енергетики України повідомили, що сьогодні зранку, 4 квітня, внаслідок російських обстрілів пошкодилась лінія електропередач до Запорізької атомної електростанції.

Росія нарощує експорт сирої нафти на тлі українських ударів по нафтопереробній інфраструктурі, котрі суттєво знижують внутрішні можливості переробки.

Україна за пів року виконала лише 15% плану реформ у сфері верховенства права та боротьби з корупцією, який сама погодила з ЄС. Експерти попереджають, що без швидкого прогресу Київ може створити собі серйозні перешкоди на шляху до членства.

У США розпочалося клінічне випробування генної терапії, яка має перевірити можливість часткового “омолодження” старих клітин для лікування глаукоми. Перший учасник уже отримав експериментальне лікування, повідомила біотехнологічна компанія Life Biosciences з Бостона.

В Рівненській області працівники поліції оштрафували чоловіка, який побив собаку. Це потрапило на відео.

Фільм “Штучний” режисера Луки Гуаданьїно про генерального директора OpenAI Сема Альтмана залишився без студії-дистриб’ютора. Amazon MGM Studios відмовилася від випуску стрічки, хоча робота над нею вже майже завершена.