Вплив санкцій: Росія фактично заморозила проєкт Arctic LNG 2
Джерело: Bloomberg
Російський газовидобувний проект Arctic LNG 2 під керівництвом компанії РФ “Новатек” різко, практично до нуля в листопаді, скоротив видобуток газу на своїх родовищах на тлі західних санкцій. Виробництво на російському підприємстві впало до мінімуму за рік.
Родовища проєкту видобули у середньому 0,4 млн кубометрів газу на день за перші десять днів листопада. Це зниження більш ніж на 90% проти середнього обсягу видобутку за жовтень. Це також найнижчий середній рівень виробництва для проекту принаймні з вересня 2023 року.
Зауважується, що навіть під час передпускових та пусконалагоджувальних робіт на першому модулі Arctic LNG 2 у четвертому кварталі минулого року його родовища видобували від 2 млн до майже 14 млн кубометрів на день.
Arctic LNG 2 має ключове значення для планів Росії щодо збільшення експорту ЗПГ та розвитку Північного морського шляху, тому минулого року він став ціллю кількох хвиль західних санкцій.
“Новатек” має проєктну потужність 19,8 млн тонн ЗПГ на рік, проте зараз працює лише одна ланка, здатна виробляти 6,6 млн тонн на рік.
Додамо, у жовтні російський завод Arctic LNG 2 припинив зрідження природного газу через посилення санкцій, які обмежують його можливості доставляти та продавати вантажі.
Комерційне зрідження на підприємстві зупинили через високі запаси, оскільки завод не може вільно експортувати вантажі, повідомили на умовах анонімності особи, знайомі з ситуацією.
- Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає – навіть попри те, що блок шукає способи, як обмежити російське постачання.
- Країнам Європейського Союзу знадобляться тижні, щоб виробити наступний пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, повідомили дипломати ЄС. Заходи вперше можуть включати обмеження щодо російського експорту СПГ.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.
Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.