Впродовж 2023 року в Україні проведено понад 500 органних трансплантацій

Джерело: МОЗ України

Попри повномасштабну війну галузь трансплантації в Україні продовжує розвиватися – відтак впродовж 2023 року в Україні проведено 585 органних трансплантацій.

Українські лікарі успішно пересаджують серце, легені, нирки, печінку, підшлункову залозу. Також збільшилась кількість трансплантацій кісткового мозку.

Як саме трансформувалась та розвинулась галузь за 2023 рік?

  • лікарі успішно освоїли нові види трансплантацій і вперше провели унікальні для країни операції: трансплантували підшлункову залозу, здійснили спліт-трансплантацію печінки (донорський орган розділили й пересадили двом реципієнтам), без допомоги закордонних колег пересадили пацієнту легені;
  • збільшилося число трансплантацій кісткового мозку. У 2022 році  було проведено 223 пересадки стовбурових клітин, а у 2023 — 340,  з них 43  —  від неродинного донора;
  • зросла кількість прижиттєвих згод на посмертне донорство і згод на донорство рідних, яким констатували смерть мозку;
  • ліки в пострансплантаційному періоді стали ще доступнішими. Від лютого 2023 року препарати імуносупресії внесли до реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації — їх можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою. Цією можливістю скористалися уже 1055 пацієнтів, виписано 4459 рецептів.

Пілотний проєкт МОЗ із трансплантації, що тривав три роки, завершився. В межах проєкту у 2021 році здійснено 316 органних трансплантацій,  у 2022 — 384, а у 2023 — 585. З огляду на такі неймовірні показники, цьогоріч трансплантаційні пакети увійшли до Програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.

Поліція Лос-Анджелеса повідомила, що почала розслідування смерті зірки серіалу “Друзі” Метью Перрі.