ВР провалила голосування за дерусифікацію населених пунктів: нардепи блокують трибуну

Джерело: нардеп Олексій Гончаренко

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Проєкт постанови №11188 передбачав зміну назв семи районів, 15 міст, 56 селищ і 263 сіл згідно із законом “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії“.

Серед запропонованих змін – місто Южне в Одеській області на Порт-Анненталь, Новомосковськ у Дніпропетровській області на Самар, Первомайськ у Луганській області на Сокологірськ, а також Червоноград у Львівській області на Шептицький.

За постанову проголосували лише 208 нардепів, 75 утримались, троє голосували “проти”, а п’ятеро не брали участі в голосуванні. Депутати почали вимагати переголосування та блокують трибуну.

“Дивіться, біля трибуни зібралися представники всіх, окрім ОПЗЖ, тут є навіть адекватні слуги. Ми прийняли рішення, що парламент не буде працювати, поки не буде прийнята постанова про 330 перейменувань всіх цих населених пунктів, які досі мають назву прізвищ катів українського народу”, – заявила співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

Нардепка Софія Федина наголосила, що “передовсім слуги, провалили голосування за постанову щодо зміни колонізаторських назв міст і районів”.

“Що я бачу як проблему? Що ми блокуємо трибуну через перейменування (і це нормально).Але НЕ БЛОКУЄМО трибуну через мобілізацію людей до 25 років. А ось це погано. Система має бути справедливою”, – зазначив нардеп  Олексій Гончаренко.

Він також додав, що варто українізувати вулиці, наголосивши, що наразі “російське прибираєм, а зʼявляється німецьке”. Нардеп мав на увазі перейменування Южного на Порт-Анненталь.

Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.

25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.

55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.

Шість зрадників отримали 15 років тюремного ув’язнення за участь у війні на боці Росії.