ВР провалила голосування за дерусифікацію населених пунктів: нардепи блокують трибуну

Джерело: нардеп Олексій Гончаренко

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Проєкт постанови №11188 передбачав зміну назв семи районів, 15 міст, 56 селищ і 263 сіл згідно із законом “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії“.

Серед запропонованих змін – місто Южне в Одеській області на Порт-Анненталь, Новомосковськ у Дніпропетровській області на Самар, Первомайськ у Луганській області на Сокологірськ, а також Червоноград у Львівській області на Шептицький.

За постанову проголосували лише 208 нардепів, 75 утримались, троє голосували “проти”, а п’ятеро не брали участі в голосуванні. Депутати почали вимагати переголосування та блокують трибуну.

“Дивіться, біля трибуни зібралися представники всіх, окрім ОПЗЖ, тут є навіть адекватні слуги. Ми прийняли рішення, що парламент не буде працювати, поки не буде прийнята постанова про 330 перейменувань всіх цих населених пунктів, які досі мають назву прізвищ катів українського народу”, – заявила співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

Нардепка Софія Федина наголосила, що “передовсім слуги, провалили голосування за постанову щодо зміни колонізаторських назв міст і районів”.

“Що я бачу як проблему? Що ми блокуємо трибуну через перейменування (і це нормально).Але НЕ БЛОКУЄМО трибуну через мобілізацію людей до 25 років. А ось це погано. Система має бути справедливою”, – зазначив нардеп  Олексій Гончаренко.

Він також додав, що варто українізувати вулиці, наголосивши, що наразі “російське прибираєм, а зʼявляється німецьке”. Нардеп мав на увазі перейменування Южного на Порт-Анненталь.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.