ВР у першому читанні підтримала урядовий законопроєкт про мобілізацію

Джерело: народні депутати України Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко

В середу, 7 лютого, Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації.

За нього проголосували 243 депутати.

“Я і більшість колег по фракції НЕ голосували. Законопроєкт прийнято без пропозицій комітету”, – наголосив Железняк.

Своєю чергою, нардеп Олексій Гончаренко зазначив, що також голосував “проти”.

“Я голосував проти! Не погоджуюсь з багатьма пропозиціями! Зокрема по строках демобілізації! ОПЗЖ в повному складі проголосувало за законопроєкт про мобілізацію”, – написав він.

До законопроєкту ще будуть вносити правки протягом 14 днів, до 21 лютого, після чого відбудеться друге читання.

“Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроєкт в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні”, – припустив Железняк.

Нагадаємо, 30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

  • Омбудсман Дмитро Лубінець закликав депутатів проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у першому читанні після наради з главою Міноборони Рустемом Умєровим. Раніше він заявив, що оновлений проєкт закону містить антиконституційні норми, зокрема, стосовно обов’язку реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного.
  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.

У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на  тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну. 

Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”. 

Нещодавнє опитування ППІ свідчить, що нібито 73% українців “підтримують негайні мирні переговори”, проте, його достовірність викликає сумніви. Так, згідно з базою псевдосоціологів і прихованих піарників, котру видання Texty.org.ua веде з 2015 року, ця організація має тривалі зв’язки з проросійськими партіями та маніпулює результатами досліджень.

У Центрі протидії дезінформації попередили, що російська пропаганда поширює фейкове відео від нібито платформи United24 Media, що під час пожеж у Каліфорнії постраждали вісім особняків, які, за словами росіян, “належать високопоставленим українським військовим”.