ВР у першому читанні підтримала законопроєкт про запровадження суду присяжних
Джерело: нардепи Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк
5 грудня Верховна Рада у першому читанні підтримала проєкт закону про запровадження в Україні суду присяжних.
За повідомленням Гончаренка, відповідний законопроєкт № 3843 підтримали 232 народних обранці.
“Важливе рішення! Це крок до повернення довіри до суду і боротьби із корупцією”, – зауважив нардеп.
Железняк, своєю чергою, повідомив, що за основу прийнято одразу два закони про суд присяжних в Україні – № 3843 про суд присяжних та № 3844 про судоустрій у зв’язку із судом присяжних.
Проєкт закону передбачає дати визначення, юрисдикцію, склад суду присяжних, унормування порядку формування Лави присяжних. Також документ визначає вимоги до присяжного, його права й обов’язки тощо.
Згідно з документом, в Україні планують запровадити класичний суд присяжних, де рішення ухвалюють звичайні громадяни.
Суд присяжних складається з одного професійного судді і Лави присяжних. Професійний суддя суду присяжних є процесуальним головуючим у судовому засіданні та не бере участі в прийняті рішення лавою присяжних по суті обвинувачення.
Лаву суду присяжних складають восьмеро присяжних. Склад Лави формується на основі випадкового автоматизованого відбору кандидатів у присяжні з-поміж громадян України, які постійно проживають у відповідному суддівському окрузі.
Лава присяжних, за наслідками судового розгляду обвинувачення особи, постановляє вердикт.
Здійснення правосуддя громадянином України, якого обрано як присяжного, є не лише правом, а й конституційним та громадянським обов’язком. Присяжний залучається до здійснення правосуддя у складі однієї лави суду присяжних на строк розгляду лише однієї судової справи.
- Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт №11090, який передбачає підвищення акцизного податку на тютюнові вироби. Рішення підтримали 237 народних депутатів.
Вчора, 9 травня, Центр боротьби з тероризмом Угорщини затримав колишнього дипломата з України в центрі Будапешта. Його звинуватили у шпигунстві та депортували з Угорщини.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час телефонної розмови з лідерами Коаліції охочих заявив, що Туреччина готова взяти на себе відповідальність за контроль за можливим припиненням вогню в Україні.
Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.
Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.