ВР у першому читанні ухвалила законопроєкт № 11084 щодо податкових перевірок
Джерело: народна обраниця Ніна Южаніна
24 квітня парламентарі у першому читанні ухвалили законопроєкт № 11084 про так званий “клуб білого бізнесу”. Нардепка від “Європейської Солідарності” Ніна Южаніна пояснила, у чому його небезпека.
Згідно з проєктом закону, обрані до “клубу білого бізнесу” підприємства матимуть низку переваг щодо податкових перевірок. Зокрема у них:
- не будуть проводити планові документальні перевірки;
- до 5 днів буде скорочено строки проведення камеральної та документальної перевірок (разом до 10 днів) для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ;
- за 5 днів надаватимуться індивідуальні податкові консультації, інформація про податкові ризики та шляхи їх усунення.
“А решті платників – ЗАКОН. Критерії ризиковості платника, застосування яких передбачено при блокуванні податкових накладних, вперше прописуються законодавчо”, – зазначила Южаніна.
За словами народної обраниці, підприємства, які не відповідатимуть критеріям НеРизикованості (критерії пропонують регулювати у ручному режимі за параметрами податкової), не зможуть приєднатись до “білого бізнесу” та отримувати вище вказані переваги.
“На жаль, більшість народних обранців не зрозуміли, як красивою обгорткою купили їх голоси”, – резюмувала Южаніна.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що Рахункова палата не планує перевіряти сплату податків гральним бізнесом. Раніше народна обраниця наголошувала, що гральний бізнес недоплатив у держбюджет більш як 20 млрд грн.
6 січня Конгрес офіційно затвердив перемогу Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року.
6 січня Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС як повноправний член.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.
На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.
До 6 січня у Державній судовій адміністрації України триває опитування громадян та громадських організацій щодо публічної інформації ДСА України у формі відкритих даних.