Все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії підтримують українську Формулу миру
Джерело: Ігор Жовква в Facebook
Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква повідомив, що все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії долучаються до реалізації Формули миру та інших міжнародних ініціатив України.
“Сьогодні як key-note спікер виступив на конференції Crimea Global: Understanding Ukraine through the South, організованій за підтримки Офісу Кримської Платформи. Захід обʼєднав десятки провідних експертів країн Глобального Півдня – дуже вчасна та стратегічно важлива подія”, – зазначив Жовква.
Він розповів, що на конференції обговорили бачення Україною справедливого миру, “настання якого може забезпечити лише Формула Миру, запропонована Президентом України”.
Заступник керівника ОП наголосив, що “лише українська Формула має бути основою для будь-яких мирних ініціатив, адже війна триває проти України і на нашій території”.
“Вже зараз ми бачимо, що все більше країн Глобального Півдня розуміють, що наслідки війни проти України не закінчуються в Україні – вони є глобальними. Продовольча, ядерна, екологічна безпека – це ті пункти Формули, від реалізації яких безпосередньо залежить і життя країн Глобального Півдня”, – написав Жовква.
Він розповів про співлідерство Гватемали у пункті 5 Формули щодо відновлення територіальної цілісності України в межах кордонів 1991 року та зазначив, що це “безумовно значущий приклад для інших країн регіону”.
“Внесок Глобального Півдня у процес досягнення миру має надалі зростати. Адже Формула Миру це не лише про Україну, але й ефективний алгоритм для запобігання агресії будь-де в світі. Кожній країні час визначити, на чий вона стороні – агресії та тероризму росії чи цивілізованого світу та справедливого миру”, – наголосив Жовква.
- 5 жовтня у межах участі в ІІІ саміті Європейської політичної спільноти президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.
- В Офісі президента України закликали Португалію сприяти у просуванні “Формули миру” на міжнародній арені, зокрема шляхом залучення країн Глобального Півдня.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.