Все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії підтримують українську Формулу миру

Джерело: Ігор Жовква в Facebook

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква повідомив, що все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії долучаються до реалізації Формули миру та інших міжнародних ініціатив України.

“Сьогодні як key-note спікер виступив на конференції Crimea Global: Understanding Ukraine through the South, організованій за підтримки Офісу Кримської Платформи. Захід обʼєднав десятки провідних експертів країн Глобального Півдня – дуже вчасна та стратегічно важлива подія”, – зазначив Жовква. 

Він розповів, що на конференції обговорили бачення Україною справедливого миру, “настання якого може забезпечити лише Формула Миру, запропонована Президентом України”. 

Заступник керівника ОП наголосив, що “лише українська Формула має бути основою для будь-яких мирних ініціатив, адже війна триває проти України і на нашій території”.

“Вже зараз ми бачимо, що все більше країн Глобального Півдня розуміють, що наслідки війни проти України не закінчуються в Україні – вони є глобальними. Продовольча, ядерна, екологічна безпека – це ті пункти Формули, від реалізації яких безпосередньо залежить і життя країн Глобального Півдня”, – написав Жовква.

Він розповів про співлідерство Гватемали у пункті 5 Формули щодо відновлення територіальної цілісності України в межах кордонів 1991 року та зазначив, що це “безумовно значущий приклад для інших країн регіону”.

“Внесок Глобального Півдня у процес досягнення миру має надалі зростати. Адже Формула Миру це не лише про Україну, але й ефективний алгоритм для запобігання агресії будь-де в світі. Кожній країні час визначити, на чий вона стороні – агресії та тероризму росії чи цивілізованого світу та справедливого миру”, – наголосив Жовква.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.