Всеросійська державна телерадіокомпанія відкрила офіс в окупованому Донецьку – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

4 вересня РФ у тимчасово окупованому Донецьку відкрила офіс та почала мовлення Всеросійської державної телерадіокомпанії (ВГТРК). Тепер мешканці ТОТ Донеччини отримуватимуть новини від однієї з найбільших телерадіокомпаній РФ.

Зведення місцевих новин здійснює російський телеканал “Россия 1”, де розповідають кремлівський погляд на війну в Україні.

Фахівці вважають, що розширення російського мовлення на Донеччині є часиною зусиль РФ встановити постійний контроль над регіоном.

Українські російськомовні телевізійні та радіостанції були вільно доступні в нині окупованих областях до 2014 року. Після вторгнення всеукраїнські провайдери продовжували надавати місцевий російськомовний контент.

Підконтрольні уряду “ДНР” і приєднані до нього мовники також ретранслювали російські національні програми новин у межах пропагандистської кампанії, але не надавали регіональних зведень.

На створення мовлення ВГТРК у Донецьку знадобилося понад рік. Вперше про це було оголошено у 2022 році. У розвідці зауважили, що створення мовлення на Донеччині затягнулось, через відмову працювати там навчених місцевих технічних спеціалістів.

Тих, хто симпатизує “ДНР” і володіє необхідними навичками, тепер, швидше за все, привезли з Криму, Луганська та інших місць.

Та попри блокування радіомовлення, українське мовлення все ще доступне для широкої аудиторії через інтернет. Там, де діють російські обмеження фільтрації, аудиторії використовують VPN або інші активні технології обходу.

Мобільні телефони, прив’язані до українських провайдерів, швидше за все, не мають обмежень.

  • Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.