Всесвітнє антидопінгове агентство продовжить підтримку України в умовах війни

Джерело: Міністерство молоді та спорту України

Президент Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) Вітольд Банька заявив, що агентство продовжить підтримку України в умовах повномасштабної війни.

Під час зустрічі з українською делегацією на чолі із заступником міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрієм Чесноковим у Варшаві Вітольд Банька зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ ВАДА засудила російську агресію і продовжує чітко дотримуватися цієї позиції.

Своєю чергою, Андрій Чесноков, від імені міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта, подякував ВАДА за підтримку України та національної антидопінгової системи. Зокрема за заклик до національних антидопінгових організацій світу щодо безоплатного тестування українських атлетів у їхніх державах, де ті опинилися через війну, на який відгукнулися у 19 країнах.

Українська сторона також звернулася до ВАДА із запитом щодо підтримки Нацiонального антидопiнгового центру (НАДЦ) в отриманні найкращого досвіду у сферах освіти, тестування, оцінки результатів та розслідувань порушення антидопінгових правил.

Крім того, Андрій Чесноков привернув увагу ВАДА до останніх нелегітимних кроків російської сторони у спортивній та антидопінговій сфері, які зазіхають на територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах, а також порушують засадничі принципи у цих сферах.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.