Вступ Швеції до НАТО розглядатимуть не раніше осені – Ердоган

Джерело: SkyNews

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що законопроєкт про ратифікацію вступу Швеції до НАТО не буде внесено до парламенту до осені.

Брифінг глави Туреччини відбувся через кілька днів після того, як він погодився, що Швеції варто дозволити приєднатися до НАТО.

Одначе, сьогодні він пояснив журналістам, що законопроєкт про ратифікацію приєднання Стокгольма до Альянсу не буде подано до турецького парламенту до його відкриття восени.

Ердоган також очікує, що Швеція вживе рішучих заходів проти тероризму в межах угоди між Анкарою та Стокгольмом до ратифікації заявки.

Спочатку Туреччина заперечувала проти заявки Швеції на вступ до НАТО, оскільки Стокгольм був занадто м’яким стосовно курдських бойовиків та інших груп, які Анкара вважає загрозами безпеці.

Раніше Ердоган закликав Брюссель розчистити шлях Туреччини до членства в ЄС, перш ніж схвалити вступ Швеції в НАТО.

Разом з тим, додав Ердоган, він використає саміт, щоб “повторити заклик до союзників, які вводять санкції та обмеження проти Туреччини, відмовитися від цієї помилки”.

Ми віримо, що якнайшвидше завершення війни справедливим і тривалим миром ще більше сприятиме процесу членства України в НАТО, – продовжив він.

9 липня, під час двосторонньої розмови з президентом США Джо Байденом, президент Туреччини закликав країни-члени ЄС надіслати “чітке та рішуче повідомлення” на підтримку приєднання Анкари до блоку з 27 членів.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ. 

Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.

Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.

17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.

17 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок російського ракетного обстрілу міста Суми є загиблі та поранені, серед яких також є діти.