Вступ Швеції до НАТО та придбання Туреччиною F-16 повинні розглядатися окремо – Ердоган

Джерело: Reuters

10 вересня президент Туреччини Таїп Ердоган повідомив, що Адміністрація президента США Джо Байдена пов’язує продаж винищувачів F-16 Туреччині з ратифікацією заявки Швеції на членство в НАТО, і це “серйозно засмучує” Анкару.

Виступаючи на пресконференції після саміту G20 в індійській столиці Нью-Делі, Ердоган зауважив, що у нього відбулася зустріч із Байденом, на якій сторони обговорили передачу F-16 Туреччині.

За словами Ердогана, Байден пов’язав постачання F-16 і дії Туреччини стосовно ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО.

Такий підхід нас серйозно засмучує, – прокоментував він.

Туреччина, яка була головною перешкодою на шляху Швеції до НАТО, у жовтні 2021 року попросила дозвіл на придбання F-16 на 20 мільярдів доларів.

Згодом, на саміті НАТО у липні, Ердоган погодився направити заявку Швеції на вступ до турецького парламенту для ратифікації.

Затим радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що Вашингтон продовжить передачу F-16 Туреччині після консультацій з Конгресом.

Одначе, нині терміни як транзакції F-16, так і “зеленого світла” на вступ Швеції до Альянсу залишаються невизначеними.

Стокгольм нещодавно висловив сподівання, що турецькі законодавці ратифікують заявку на вступ до НАТО у жовтні, як було домовлено на саміті НАТО в липні.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

Міністр закордонних справ Туреччини заявив, що Анкара і Будапешт тісно співпрацюють у цьому питанні.

Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.

Суд у Південній Кореї постановив, що образливі коментарі в мережі на адресу віртуального бойз-бенду Plave, є наклепом на реальних людей, які брали працювали над створенням проєкту.

Науково-фантастичний пригодницький мультфільм Disney і Pixar “Еліо” заробив $35 млн у світовому прокаті у перші вихідні, що стало найгіршим показником за всю історію анімаційної імперії.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.

Стримінгова платформа Netflix опублікувала тизер другого сезону серіалу “Венздей”.