Втрати росіян: за добу ліквідовано понад 700 окупантів

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

В Україні триває 510-та доба від початку повномасштабного вторгнення РФ. Протягом цього часу українські захисники знищили понад 239 тисяч російських загарбників.

За останніми даними, протягом широкомасштабної війни проти України – з 24 лютого 2022 року по 18 липня 2023 року – російські окупаційні війська зазнали таких втрат (дані орієнтовні):

  • особового складу ‒ близько 239 010 (+710 за добу)
  • танків ‒ 4 119 (+4 за добу)
  • бойових броньованих машин ‒ 8 051 (+17 за добу)
  • артилерійських систем – 4 542 (+38 за добу)
  • РСЗВ – 689 (+4 за добу)
  • засоби ППО ‒ 428
  • літаків t – 315
  • гелікоптерів – 310
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3 839 (+11 за добу)
  • крилаті ракети ‒ 1 273
  • кораблі/катери ‒ 18
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 7 086 (+27 за добу)
  • спеціальна техніка ‒ 677

Авіація сил оборони за минулу добу завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки. Також, нашими захисниками було знищено 3 ударних БпЛА противника типу “Шахед-136” та 6 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили район зосередження живої сили противника, дві важкі вогнеметні системи залпового вогню ТОС-1А “Солнцепьок”, 27 артилерійських засобів на вогневих позиціях, склад боєприпасів та станцію РЕБ окупантів.

Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.