Втрати військ КНДР на Курщині становлять близько 4000 осіб – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

За оцінками британських розвідників, станом на середину січня 2025 року, військові КНДР втратили близько 4000 осіб (вбиті та поранені) у війні РФ проти України.

Всі втрати – чверть з яких вбитими – відбулись під час наступальних операцій північнокорейців у Курській області.

Загальні втрати становлять понад третину від загальної кількості з близько 11 000 військових, відправлених до Росії.

“Високий рівень втрати КНДР за короткий час майже напевне значно погіршив здатність ЗС КНДР виконувати наступальні бойові дії у спробі Росії витіснити українські війська з Курщини”.

Фахівці додали, що попри значні втрати, північнокорейці досягли лише тактичних успіхів на полі бою.

“Російські та північнокорейські сили майже напевне зазнають труднощів у взаємодії. Ці дві сили не розмовляють однією мовою, і війська КНДР майже напевне зазнають труднощів з інтеграцією у російську структуру командування та управління”.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.