Втрати ворога: за добу ліквідовано ще понад 900 окупантів
Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
В Україні триває 629-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час воїни ЗСУ ліквідували понад 313 тисяч російських загарбників.
За даними Генштабу, станом на 14 листопада 2023 року, у широкомасштабній війні проти України, російські окупаційні війська зазнали таких втрат (дані орієнтовні):
- особового складу ‒ близько 313 470 (+920 за добу)
- танків ‒ 5 362 (+8 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 10 086 (+7 за добу)
- артилерійських систем – 7 589 (+20 за добу)
- РСЗВ – 882 (+1 за добу)
- засоби ППО ‒ 580
- літаків – 322
- гелікоптерів – 324
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 5 649 (+15 за добу)
- крилаті ракети ‒ 1 561
- кораблі/катери ‒ 22 ,
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 9 973 (+24 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 1 081 (+2 за добу)
Протягом доби авіація Сил оборони завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 1 удар по зенітно-ракетному комплексу противника.
Підрозділи ракетних військ уразили 6 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 пункти управління, 6 артилерійських засобів, засіб протиповітряної оборони та іншу важливу ціль противника.
- Оборонці півдня отримали підтвердження про знищення 27 окупантів на лівому березі Херсонщини.
- Вночі 14 листопада росіяни атакували Україну безпілотниками та двома ракетами. Більшість БпЛА знищено силами ППО.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.