Вулиці Одеси носитимуть імена полеглих захисників
Джерело: пресслужба Генштабу ЗСУ
В Одесі перейменували топоніми (вулиці), три з яких тепер мають назву на честь полеглих українських воїнів.
Як повідомляє Генштаб, колишній провулок Короленка тепер названий на честь Ігоря Балмагїї, колишня Толбухіна названа на честь Георгія Липського, а Академіка Воробйова – на честь Віталія Нестеренка.
Додамо, у Миколаєві одразу чотири вулиці відтепер носитимуть імена льотчиків – Вадима Благовісного, Геннадія Матуляка, Данила Мурашка, Єгора Середюка – Героїв України.
Кожного іх цих українських пілотів нагороджено найвищим званням посмертно. Усі захисники неба служили у 299-ій бригаді тактичної авіації Повітряних Сил.
Нагадаємо, 20 травня, на позачерговій сесії Запорізької міської ради депутати проголосували за перейменування понад 140 вулиць та провулків міста. Одну з вулиць у Запоріжжі перейменували на честь двох неповнолітніх партизанів – Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова, котрих вбили росіяни наприкінці червня 2023 року у Бердянську.
- Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.
- У Харкові сім вулиць перейменували на честь загиблих героїв системи Міністерства внутрішніх справ України.
- У Києві перейменували вулицю на честь братів Чибінєєвих – Валерія та Романа – які загинули у боротьбі за Україну з російськими окупантами.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.