Вводили цвяхи в органи: в Ефіопії тисячі жінок зазнали насилля з боку військових

Джерело: The Guardian

В ефіопському регіоні Тиграй десятки тисяч жінок постраждали від різних форм сексуального насильства під час збройного конфлікту.

Жертви зізналися, що ефіопські й еритрейські солдати вводили в їхні органи сторонні предмети. Медичні картки та рентгенівські знімки свідчать про численні випадки, коли до тіл постраждалих вводили цвяхи, металеві штирі, кусачки для нігтів, гвинти, пластикове сміття, гравій, пісок і навіть записки з погрозами.

Фото: Ximena Borrazas

Фото: Ximena Borrazas

Однією з жертв стала Ценеят, яку били ногами по голові, а потім зґвалтували кілька солдатів. Один із них увів у її ногу невідому речовину – і вона знепритомніла. Через два роки в її тілі виявили й хірургічно видалили вісім іржавих гвинтів, сталеві кусачки для нігтів і записку, загорнуту в поліетилен.

“Сини Еритреї, ми хоробрі. Ми віддані цьому й продовжимо. Ми зробимо тиграйських жінок безплідними”, – йдеться в ній.

Інша постраждала, 15-річна Естер, розповіла, що їй було 10 років, коли вона із матір’ю проходила сільською місцевістю поблизу кордону з Еритреєю. Їх зупинили четверо солдатів – троє в еритрейській формі й один – в ефіопській. Один із нападників ударив дівчинку ножем у живіт, а потім облив окропом. У неї залишився глибокий шрам.

“Зараз вона ходить до школи, але в неї немає друзів. Вона боїться всього. Іноді дорогою до школи її трясе від страху, що на неї знову можуть напасти”, – розповіла її мати.

Згідно з повідомленням, жінки зазнали тяжких травм, і більшість із них потребують постійного медичного втручання, операцій і медикаментозного лікування. Проте доступ до медичної допомоги обмежений через масові скорочення міжнародної гуманітарної підтримки.

Близько 90% постраждалих досі не отримали жодної допомоги.

Своєю чергою, уряд Еритреї відмовився співпрацювати з міжнародною слідчою групою ООН.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.