Вибори президента в США: явка сягнула рекордних 44% під час дострокового голосування
Джерело: The Washington Post
У США напередодні виборів понад 74 мільйони громадян (46%) скористалися можливістю проголосувати достроково. Особливо активними виявилися виборці в штатах, що традиційно вважаються політичними “полями битв” довгострокових тенденцій.
У Джорджії достроково проголосували вже 4 мільйони людей — це 80% від рівня явки на виборах 2020 року. В Арізоні та Північній Кароліні приблизно половина зареєстрованих виборців вже зробили свій вибір до офіційного дня виборів. Також у Делавері явка побила попередні рекорди.
На думку аналітиків, достроковим голосуванням буде користуватися значна частина виборців. Це дозволяє людям уникнути черг у день виборів та потенційних перешкод, таких як погана погода, хвороба або напружений робочий графік.
Дострокове голосування надає виборцям більше часу на роздуми і можливість ухвалити рішення, не чекаючи до останнього. Директор Центру досліджень виборів Університету Вісконсіна Баррі Берден зазначив, що день виборів перетворився на завершення процесу голосування, а не на його початок.
Деякі представники Республіканської партії висловили занепокоєння щодо можливих порушень. Наприклад, у Міннесоті з’явилися повідомлення про бюлетені, що залишалися без нагляду у припаркованому автомобілі кур’єра. Хоча місцеві виборні органи запевнили, що безпека бюлетенів була забезпечена.
Такі інциденти не зупинили зростання явки серед республіканців. У штатах, де партія має значну підтримку, багато хто скористався закликами лідерів голосувати достроково. У Марікопі, штат Арізона, понад 2,2 мільйона бюлетенів були подані до дня виборів, що є рекордом для цього періоду.
У Мічигані виборці вперше мають можливість голосувати достроково в президентських виборах, і це також підвищило рівень явки. Станом на 2 листопада, у штаті проголосувало 2,8 мільйона осіб, з яких близько 880 тисяч зробили це особисто достроково. У Меріленді, де демократи змагаються за місце в Сенаті, дострокова явка була надзвичайно високою: за вісім днів дострокового голосування вже проголосувало 37% виборців.
Згідно з даними, зібраними в Аризоні, республіканці в штаті, попри деякі сумніви, активно користуються цією можливістю. Трамп, наприклад, неодноразово критикував дострокове голосування. Утім він останнім часом змінив свою позицію, закликаючи своїх прихильників скористатися цією можливістю.
Попри значні показники дострокового голосування, Баррі Берден з Центру досліджень виборів зазначає, що збільшення явки не обов’язково означає залучення нових виборців. На його думку, це здебільшого люди, які змінюють спосіб і час голосування, але це не ті, хто інакше залишився б вдома.
- Кандидат у віцепрезиденти США від Дональда Трампа Джей Ді Венс виступив на захист своїх коментарів, у яких він назвав політиків-демократів “купкою бездітних кошатниць”.
- У жовтні 2016 року Джей Ді Венс, сенатор від штату Огайо та нині кандидат у віцепрезиденти від Республіканської партії, неодноразово звинувачував Дональда Трампа у сексуальному насильстві.
За оцінками Південної Кореї, КНДР відправила до РФ понад 10 000 своїх військових, які будуть залучені до війни проти України. Значна частина з них вже у прифронтових районах, зокрема на Курщині.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Під час нічної ворожої атаки по Україні силами та засобами ППО будо збито дві ракети і 48 безпілотників.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
Кандидати у президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп отримали по три голоси у крихітному містечку Діксвілл-Нотч (штат Нью-Гемпшир), в одному з перших населених пунктів, де розпочалось голосування.