Вибори у Франції: Ультраправе Національне об’єднання обійшло Макрона?

Джерело: Reuters

Партія Еманюеля Макрона “Відродження” поступово здає позиції на парламентських виборах у Франції. Позачергові вибори передбачають два тури — перший заплановано на 30 червня, а другий — на 7 липня. Чи прийде Марін Ле Пен до влади — читайте далі.

Згідно з прогнозами, на виборах у Франції значну перевагу, проте без абсолютної більшості, зможе отримати Національне об’єднання. Це стало зрозуміло після поразки партії чинного президента країни Макрона “Відродження”, котрий оголосив про дострокові вибори після завершення голосування на виборах до європарламенту.

Поки що остаточної впевненості, чи керуватиме альянс урядом немає, втім розглядають кілька ймовірних сценаріїв, а саме — створення широкої коаліції головних партій, або так званий “завислий парламент”.

Макрон залишатиметься на керівній посаді у Франції ще протягом трьох років, навіть за умови, якщо RN набере більшість у парламенті.

Зміниться лише коло його впливу та обов’язків: у сфері контролю глави держави залишиться оборона та зовнішня розвідка, в той час, як економічна безпека, імміграція та фінанси вийдуть з-під його юрисдикції.

Ці кілька чинників, як відомо, пов’язані із допомогою Україні.

Ми досі шоковані, – заявив у коментарі Reuters Емманюель Пеллерен, один із чинних представників партії Макрона – Все вказує на те, що RN отримає відносну або абсолютну більшість. Але це змушує французів задуматися про те, що поставлено на карту.

Цього понеділка, 10 червня, також відбулися одні з найважливіших переговорів, котрі можуть мати вплив на розвиток подальшої ситуації та створення альянсів.

Лідери RN Марін Ле Пен та Джордан Барделла зустрілися із Маріон Мерешаль, представницею партії Reconquete – племінницею Ле Пен. Після зустрічі Барделла додав, що до обговорень стосовно альянсу долучилися також представники партії Les Republicains.

Я маю палке бажання знайти шляхи об’єднатися, – додала зі свого боку Мерешаль.

За даними джерела, близького до Макрона, 46-річний французький лідер втратив абсолютну більшість переваги ще два роки тому, пише Reuters.

Стиль Ле Пен і Барделли своєю чергою передбачає перетворення невдоволення чинним режимом на власну перемогу, а акцент на даний час робиться саме на високій вартості життя у країні.

Серед пропозицій, висунутих з боку RN, звучали збільшення державних витрат, попри значний рівень державного боргу, часткове видворення мігрантів та припинення популярної схеми воз’єднання сімей. Крім того, у планах було зниження соціальних виплат по догляду за дітьми, надання суттєвої переваги в отриманні соціального житла лише самих французам тощо.

Вже з’являються і перші наслідки таких рішень, такі як падіння курсу євро на 0.6%та помітні збитки двох ключових французьких банків – BNP Paribas, Societe Generale.

9 червня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту. Позачергові вибори відбудуться 30 червня та 7 липня. Макрон зробив оголошення після поразки його партії на виборах до Європарламенту. Партія “Національне об’єднання” Марі Ле Пен набрала близько 32%, тоді як партія Макрона отримала 15% голосів, соціалісти мають 14%.

Кількома днями раніше, 7 червня, Макрон та Зеленський під час спільної пресконференції підписали угоду про допомогу Франції у відбудові критичної інфраструктури України.

Зауважимо, з 6 по 9 червня відбулися десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що росіяни готуються до втручання у вибори до Європарламенту. Туск наголосив, що погрози стосуються саме його країни. Також серед країн, які перебувають під найбільшою загрозою втручання, крім Польщі ще є Литва, Латвія, Естонія та меншою мірою Фінляндія.

Згодом ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Через день після запуску нової балістичної ракети по Дніпру Путін зробив заяву у позаплановому телезверненні. Президент Володимир Путін сказав, що ракету “орешник” неможливо перехопити і пообіцяв провести додаткові випробуванні, у тому числі в “Бойових умовах.

  Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму. 

Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.