Вифлеємський вогонь миру прибув до Києва: фоторепортаж

Джерело: Букви
10 грудня до Києва прибув Вифлеємський вогонь миру з місця народження Ісуса Христа. На Центральному залізничному вокзалі пластуни передали його представникам залізниці.
Звідси 14 нічних поїздів доставлять Вогонь миру на 24 вокзали країни, зокрема, на східні напрямки — Краматорськ, Покровськ, Ізюм. Вифлеємський вогонь передадуть військовим, волонтерам та громадським організаціям.
Вже 11 грудня будь-хто зможе отримати Вогонь для свого дому на вокзалах Києва, Вінниці, Хмельницького, Рівного, Сум, Чернівців, Дніпра, Івано-Франківська, Чернігова, Луцька, Одеси, Полтави, Херсону, Миколаєва, Запоріжжя, Черкас, Харкова, Львова, Ужгорода, Тернополя, Коростеня, Знамʼянки, Ізюму, Покровська та Краматорська, де будуть встановлені безпечні стенди з Вифлеємським вогнем миру, – зазначили в “Укрзалізниці”.
Першим поїздом, на якому Вифлеємський вогонь відправиться у свою подорож Україною, стане поїзд №29/30 Київ — Ужгород.
Акція започаткована 1986 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціативу підхопили скаути Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд.
Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, однак, як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1999 року, коли вогонь передали в Україну на митному переході.
Тож вже з 1999 року Вогонь, що символізує мир, любов та добро, і символічно об’єднує всіх українців, поширюють пластуни — українські скаути. Щороку пластуни передають Вифлеємським вогонь миру громадам міст, лікарням, школам, сиротинцям, державним установам по всій Україні. А з початком російсько-української війни — українським захисникам у зону бойових дій на Сході України. У 2018 році пластуни передали символічний Вогонь митрополиту Епіфанію.
Довідка. Вифлеємський вогонь миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Вогонь миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
Вогонь постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, сподівання та надію.
У скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування в період посту та повну жертовність. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно, цей промінчик — це солідарність зі всіма, хто є далеко, поєднання з Христом. У XII столітті один учасник Хрестових походів привіз це світло з Вифлеєма як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого добра. І через століття саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, творячи “скаутську естафету” та єднаючи скаутів світу, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри.
Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану.
- 10 грудня на Майдані Незалежності у Києві провели мирну акцію за визволення українських військовополонених “Втрачений зв’язок”, котру організували “Жінки зі Сталі” спільно з родинами українських військовополонених.
- 3 грудня на Майдані Незалежності у Києві провели акцію Free Azov на підтримку українських військовополонених. Рідні та друзі зокрема й захисників “Азовсталі”, вимагали звільнення військовослужбовців, котрих утримує Росія, нехтуючи законами Міжнародного гуманітарного права.
- 6 грудня, за традицією – в День Святого Миколая, на Софійській площі столиці запалили вогні на головній ялинці країни.
- Верховна Рада України змінила дати державних свят, відтепер Різдво Христове святкуватиметься 25 грудня.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.