Викрадені під час окупації Київщини авто продавали в Європі: викрито злочинну групу

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Близько 140 автомобілів викрадено під час окупації Київської області у 2022 році. Частина з них опинилася в продажу за кордоном. Сімох учасників злочинної групи підозрюють у легалізації доходів через торгівлю викраденими авто.

Під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора 7 членам організованої групи повідомлено про підозру за фактами приховування злочину, використання підроблених документів та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Їм інкримінуються правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 396, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

У 2022 році, під час тимчасової окупації Київської області,  викрадено близько 140 автомобілів, що належали автосалонам столиці. Згодом деякі з цих автівок почали з’являтися в пропозиціях на продаж. Після підробки ідентифікаційних номерів кузова викрадені автівки продавали як в Україні, так і за кордоном.

Мешканець Закарпатської області організував схему перепродажу викрадених автомобілів, залучивши до діяльності кількох місцевих чоловіків та жінку, а також жителів Черкаської та Київської областей. Учасники групи виконували різні ролі: одні виготовляли підроблені документи, інші шукали осіб з правом виїзду за кордон, а також транспортували автомобілі до прикордонної області, після чого продавали автомобілі-“двійники”.

Переобладнання викрадених автомобілів здійснювалось на території Києва та області в гаражах, де спільники змінювали номери кузовів і замінювали агрегати. Після цього автомобілі перевозили до Закарпаття, де їх переганяли через кордон до країн Європейського Союзу. Там, за допомогою довірених осіб, проводили легалізацію транспортних засобів, ставлячи їх на облік як нові.

У ході слідства встановлено, що інспектор одного з митних постів Закарпатської митниці сприяв формальному митному контролю викрадених автомобілів при перетині кордону. Під час його змін підозрювані вивозили до Угорщини авто з фіктивними номерними знаками, документами та міжнародними страховими полісами. Митник вносив у бази фальшиві дані про автомобілі.

За цією схемою підозрювані розмитнили та реалізували більше десяти авто.

Наразі п’ятьом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, одну особу оголошено в розшук, ще один підозрюваний – уже під вартою.

  • З початку року в Україні вкрали 765 автомобілів. Найпопулярнішими серед крадіїв стали Nissan (61 випадок), ВАЗ (57) та Volkswagen (53).

Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.

Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.

Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.