Викручували руки: фельдшер одеської «швидкої» розповів деталі сутички з ТЦК

Джерело: Богдан Величко в коментарі “Ми-Україна”

Фельдшер одеської “швидкої” Богдан Величко заявив, що співробітники ТЦК протягом кількох годин силою утримували у центрі медиків швидкої допомоги та застосовували до них фізичну силу.

За його словами, вдень 11 червня, на швидку допомогу надійшов виклик від чоловіка, який знаходився у ТЦК та скаржився на головний біль і нудоту.

“Зі слів чоловіка, його доставили до ТЦК для перевірки документів. По приїзду було виявлено на ньому тілесні ушкодження, садна голови. Співробітники ТЦК наполягали, що він не потребує медичної допомоги, тобто заперечували нам його транспортування до лікарні, аргументуючи це тим, що в них є на території свій медик, який його оглянув і вирішив, що йому не потрібна шпиталізація”, – розповів Величко.

Як стверджує фельдшер, коли чоловіка намагалися вивести з ТЦК, військові застосували до медиків фізичне насилля.

“Мені та водієві швидкої допомоги викручували руки та застосували фізичне насильство, намагалися одягнути кайданки та посадити на лавку. Після цього ми зрозуміли – градус напруги зростає і ми заспокоїлися. Пацієнт навіть вже почав відмовлятися від ушпиталення, аргументуючи це тим, щоб хоча б ми вже виїхали з території ТЦК”, – зауважив він.

Величко додав, що після того, як команда медиків хотіла покинути територію співробітники ТЦК заявили, що вони повинні залишитися для перевірки документів і встановлення їхнього статусу.

“Тобто якщо ми знаходимося у розшуку – нам буде вручена бойова повістка. Якщо ми не знаходимося у розшуку – то нам всім буде виписана  повістка і вже ніхто нікуди не піде з території ТЦК”, – пояснив медик.

Також він повідомив, що на території Центру комплектування медиків швидкої тримали чотири години як заручників. Їх відпустили лише після того, як їхні колеги влаштували під будівлею ТЦК акцію протесту і там виникла бійка.

Раніше в Одеському обласному територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки прокоментували бійку між працівниками Київського ТЦК та медиками “швидкої допомоги”, заявивши, що військкоми запідозрили медиків у спробі допомогти чоловіку ухилитися від мобілізації.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.

Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.