Викручували руки: фельдшер одеської «швидкої» розповів деталі сутички з ТЦК

Джерело: Богдан Величко в коментарі “Ми-Україна”

Фельдшер одеської “швидкої” Богдан Величко заявив, що співробітники ТЦК протягом кількох годин силою утримували у центрі медиків швидкої допомоги та застосовували до них фізичну силу.

За його словами, вдень 11 червня, на швидку допомогу надійшов виклик від чоловіка, який знаходився у ТЦК та скаржився на головний біль і нудоту.

“Зі слів чоловіка, його доставили до ТЦК для перевірки документів. По приїзду було виявлено на ньому тілесні ушкодження, садна голови. Співробітники ТЦК наполягали, що він не потребує медичної допомоги, тобто заперечували нам його транспортування до лікарні, аргументуючи це тим, що в них є на території свій медик, який його оглянув і вирішив, що йому не потрібна шпиталізація”, – розповів Величко.

Як стверджує фельдшер, коли чоловіка намагалися вивести з ТЦК, військові застосували до медиків фізичне насилля.

“Мені та водієві швидкої допомоги викручували руки та застосували фізичне насильство, намагалися одягнути кайданки та посадити на лавку. Після цього ми зрозуміли – градус напруги зростає і ми заспокоїлися. Пацієнт навіть вже почав відмовлятися від ушпиталення, аргументуючи це тим, щоб хоча б ми вже виїхали з території ТЦК”, – зауважив він.

Величко додав, що після того, як команда медиків хотіла покинути територію співробітники ТЦК заявили, що вони повинні залишитися для перевірки документів і встановлення їхнього статусу.

“Тобто якщо ми знаходимося у розшуку – нам буде вручена бойова повістка. Якщо ми не знаходимося у розшуку – то нам всім буде виписана  повістка і вже ніхто нікуди не піде з території ТЦК”, – пояснив медик.

Також він повідомив, що на території Центру комплектування медиків швидкої тримали чотири години як заручників. Їх відпустили лише після того, як їхні колеги влаштували під будівлею ТЦК акцію протесту і там виникла бійка.

Раніше в Одеському обласному територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки прокоментували бійку між працівниками Київського ТЦК та медиками “швидкої допомоги”, заявивши, що військкоми запідозрили медиків у спробі допомогти чоловіку ухилитися від мобілізації.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше. Проте політики провели телефонну розмову.

Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.

Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.

Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.