Викрили суддю з Кропивницького, який за хабар мав «відмазати» винуватця смертельної ДТП

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро викрили суддю Кропивницького апеляційного суду, який просив хабаря у фігуранта кримінального провадження, а за це обіцяв призначити йому інше покарання.

Суддя просив 10,5 тисячі доларів від обвинуваченого у ДТП, яка призвела до загибелі людини. Він обіцяв підсудному призначити покарання, яке не включало б реальний термін позбавлення волі.

Посадовець також залучив свого знайомого – колишнього працівника розформованої міліції – як посередника для узгодження “умов” та передачі хабаря.

Правоохоронці зафіксували факт передачі коштів спільнику.

На підставі зібраних доказів судді повідомлено про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Дії його спільника кваліфіковано за частиною 5 статті 27 та частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (пособництво у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Наразі розглядається питання про застосування запобіжних заходів до них. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Посол США на Кіпрі Джулі Девіс призначена тимчасово повіреною у справах США в Україні. Відповідне рішення прийняв державний секретар США Марко Рубіо. Девіс перебуватиме на новій посаді паралельно зі своєю нинішньою роллю на Кіпрі.

У березні рада директорів Tesla розпочала пошук нового генерального директора, який міг би замінити Ілона Маска.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

Китайські астронавти місії “Шеньчжоу-19”, які шість місяців провели у космосі на орбітальній станції “Тяньгун”, успішно повернулись на Землю.

1 травня міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що завершили двосторонній скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом 26 “Освіта та культура”.