Виробництво деяких люксових парфумів пов’язані з дитячою працею, — BBC

Джерело: BBC News

Розслідування BBC Eye свідчить, що провідні парфумерні бренди можуть використовувати “найгіршу форму дитячої праці” у своєму ланцюжку постачання. Компанії заперечують ці звинувачення.

Розслідування BBC щодо мереж постачання парфумів минулого літа свідчить, що жасмин, який використовували постачальники Lancôme й Aerin Beauty, збирали неповнолітні.

L’Oréal, власник Lancôme, заявив, що відданий дотриманню прав людини, а Estée Lauder, власник Aerin Beauty, повідомила, що зв’язалася з постачальниками.

Жасмин, який використовується в парфумах Lancôme і Aerin Beauty походить з Єгипту, який виробляє приблизно половину світових запасів квітів жасмину – основного парфумерного інгредієнта.

Інсайдери галузі повідомили BBC, що кілька компаній, які володіють багатьма брендами класу люкс, зменшують бюджети, що призводить до дуже низьких зарплат. Внаслідок цього єгипетські збирачі жасмину сказали, що це змушує їх залучати своїх дітей до праці.

“І ми виявили, що системи аудиту, які парфумерна промисловість використовує для перевірки ланцюгів постачання, мають глибокі недоліки”, – йдеться в розслідуванні BBC.

Спеціальний доповідач ООН з питань сучасних форм рабства Томоя Обоката сказав, що його турбують дані ВВС, які включають таємну зйомку на єгипетських жасминових полях під час тогорічного сезону збору.

“На папері вони [індустрія] обіцяють так багато хороших речей, як-от прозорість ланцюжка постачання і боротьбу з дитячою працею. Дивлячись на ці кадри, вони насправді не роблять того, що обіцяли”, – сказав він.

BBC заявила, що вони стали свідками того, що значна кількість збирачів, які працювали на дрібних фермах і постачають інгредієнти в основні фабрики, були дітьми віком до 15 років. 

Фото: BBC

Заводи експортують олію жасмину до міжнародних парфумерних будинків, де створюють парфуми. Але за словами незалежного парфумера Крістофа Лодам’єля та кількох інших інсайдерів, уся влада належить парфумерним компаніям, до яких належать L’Oréal і Estée Lauder.

За його словами, вони встановлюють малий і дуже жорсткий бюджет для будинків ароматів.

“Зацікавленість майстрів полягає в тому, щоб мати найдешевшу олію, яку можна помістити у флакон з ароматом, а потім продати її за якомога вищою ціною. Вони фактично не керують ні зарплатою, ні оплатою заготівельників, ні реальною ціною на жасмин, тому що вони поза цим”, — сказав Лодам’єль.

L’Oréal заявила, що “активно віддана повазі найбільш захисних міжнародно визнаних стандартів прав людини”, додавши, що вона “ніколи не вимагає від ароматичних будинків знижувати ціни на інгредієнти нижчі за ринкові за рахунок фермерів”.

“Кожного разу, коли виникає проблема, L’Oréal активно працює над виявленням основних причин і способів розв’язання проблеми. У січні 2024 року наш партнер провів на місці оцінку впливу на права людини, щоб виявити потенційні порушення прав людини та знайти способи їх запобігання та пом’якшення, зосереджуючись на ризиках дитячої праці”, – заявили в компанії.

Estée Lauder сказала, що зв’язалася зі своїми постачальниками, щоб розслідувати цю “дуже серйозну справу”. 

“Ми усвідомлюємо складне соціально-економічне середовище, що оточує місцевий ланцюг постачання жасмину, і ми вживаємо заходів, щоб отримати кращу прозорість і працювати над покращенням засобів до існування джерел постачальників”, – додали в Estée Lauder.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.

В Британії жінка, яка стверджувала, що її зґвалтував терапевт, отримала понад 200 000 фунтів стерлінгів відшкодування.

71-річна жителька Коломийщини перерахувала понад мільйон гривень “лікарю з Англії”, який вдавав, що закохався у неї.

Верховний суд Намібії скасував закон, який забороняв одностатевий секс за спільною згодою.