Витрати на оборону в Європі у 2022 році перевищили показники часів холодної війни

Джерело: The Guardian

Згідно зі щорічним звітом, витрати на оборону в Західній і Центральній Європі за 2022 рік перевищили показники останнього року холодної війни, оскільки минулого року військові витрати в усьому світі досягли історичного максимуму в 2,24 трильйона доларів США.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту миру (Sipri), початок повномасштабного вторгнення Росії в Україні спричинив найрізкіше зростання військових витрат у Європі за три десятиліття.

Аналітичний центр повідомляє, що витрати держав Центральної та Західної Європи досягли 345 мільярдів доларів у 2022 році, що в реальному вираженні перевищує показник 1989 року, останнього року холодної війни. 

Зокрема, Велика Британія мала найвищі військові витрати у Центральній і Західній Європі – 68,5 млрд доларів, з яких приблизно 2,5 млрд доларів, або ж 3,6%, становила фінансова допомога Україні.

Європа в цілому, включно з Росією та Україною, збільшила свої витрати на 13% в річному обчисленні, що в звіті Sipri описується як “найбільше щорічне збільшення загальних європейських витрат в епоху після холодної війни”.

Військові витрати Росії зросли приблизно на 9,2%, до приблизно 86,4 млрд доларів.

Україна посідає 11 місце у світі за обсягом витрат на оборону після збільшення військових витрат на 640%. 

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.