Витрати на оборону в Європі у 2022 році перевищили показники часів холодної війни
Джерело: The Guardian
Згідно зі щорічним звітом, витрати на оборону в Західній і Центральній Європі за 2022 рік перевищили показники останнього року холодної війни, оскільки минулого року військові витрати в усьому світі досягли історичного максимуму в 2,24 трильйона доларів США.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту миру (Sipri), початок повномасштабного вторгнення Росії в Україні спричинив найрізкіше зростання військових витрат у Європі за три десятиліття.
Аналітичний центр повідомляє, що витрати держав Центральної та Західної Європи досягли 345 мільярдів доларів у 2022 році, що в реальному вираженні перевищує показник 1989 року, останнього року холодної війни.
Зокрема, Велика Британія мала найвищі військові витрати у Центральній і Західній Європі – 68,5 млрд доларів, з яких приблизно 2,5 млрд доларів, або ж 3,6%, становила фінансова допомога Україні.
Європа в цілому, включно з Росією та Україною, збільшила свої витрати на 13% в річному обчисленні, що в звіті Sipri описується як “найбільше щорічне збільшення загальних європейських витрат в епоху після холодної війни”.
Військові витрати Росії зросли приблизно на 9,2%, до приблизно 86,4 млрд доларів.
Україна посідає 11 місце у світі за обсягом витрат на оборону після збільшення військових витрат на 640%.
- Британська розвідка проаналізувала, який вплив на російську економіку матиме збільшення військових витрат в РФ.
- Росія подвоїла цільові витрати на оборону на 2023 рік, до понад 100 мільярдів доларів – це третина всіх державних витрат, оскільки витрати на війну в Україні зростають і посилюють тиск на фінанси РФ.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.