Визнати РФ державою–спонсором тероризму: у Сенаті США з’явився новий законопроєкт

Джерело: Голос Америки і сайт Держдепу

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Ліндсі Ґрем (республіканець) і Річард Блюменталь (демократ) на спільній пресконференції у четвер, 20 червня, підкреслили, що підписання угоди про партнерство між Росією та Північною Кореєю має стати стимулом для ухвалення рішення цього рішення.

“Той факт, що він (Путін – ред.) мав достатньо сміливості укласти оборонну угоду з Північною Кореєю… одним із найбільш репресивних режимів на планет,і означає, що ми втратили стримування… Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що Путін зробив учора, піти ва-банк і визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсором тероризму,” – заявив Грем.

Наразі невідомо, коли законопроєкт винесуть на розгляд.

Документ передбачає накладення санкцій на країни, що співпрацюють з Росією, розширення обмежень на експорт товарів подвійного призначення до Росії, і може мати значний вплив на міжнародну політику.

Росію визнали державою-спонсором тероризму Європарламент, Парламентська асамблея ОБСЄ і ряд європейських держав. А Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Росію назвали терористичним режимом.

Включення до списку держав-спонсорів тероризму передбачає чотири основні категорії санкцій з боку США: обмеження на надання допомоги, заборону на експорт та продаж оборонної продукції, обмеження на експорт товарів подвійного призначення та інші фінансові обмеження, згідно з інформацією на сайті Держдепу.

Крім того, передбачено покарання для осіб і країн, які ведуть торгівлю з такими державами.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.