Визнати РФ державою–спонсором тероризму: у Сенаті США з’явився новий законопроєкт

Джерело: Голос Америки і сайт Держдепу

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Ліндсі Ґрем (республіканець) і Річард Блюменталь (демократ) на спільній пресконференції у четвер, 20 червня, підкреслили, що підписання угоди про партнерство між Росією та Північною Кореєю має стати стимулом для ухвалення рішення цього рішення.

“Той факт, що він (Путін – ред.) мав достатньо сміливості укласти оборонну угоду з Північною Кореєю… одним із найбільш репресивних режимів на планет,і означає, що ми втратили стримування… Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що Путін зробив учора, піти ва-банк і визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсором тероризму,” – заявив Грем.

Наразі невідомо, коли законопроєкт винесуть на розгляд.

Документ передбачає накладення санкцій на країни, що співпрацюють з Росією, розширення обмежень на експорт товарів подвійного призначення до Росії, і може мати значний вплив на міжнародну політику.

Росію визнали державою-спонсором тероризму Європарламент, Парламентська асамблея ОБСЄ і ряд європейських держав. А Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Росію назвали терористичним режимом.

Включення до списку держав-спонсорів тероризму передбачає чотири основні категорії санкцій з боку США: обмеження на надання допомоги, заборону на експорт та продаж оборонної продукції, обмеження на експорт товарів подвійного призначення та інші фінансові обмеження, згідно з інформацією на сайті Держдепу.

Крім того, передбачено покарання для осіб і країн, які ведуть торгівлю з такими державами.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.