Вживання алкоголю перед сном на борту літака має негативний вплив на здоров’я

Джерело: CNN

Дослідження показало, що вживання алкоголю на борту літака, аби розслабитись та краще заснути, має негативний вплив на здоров’я.

Літаки, які здіймають у небо на понад 2400 метрів є гіпобаричними, тобто тиск повітря та рівень кисню на такій висоті є нижчим. Якщо у таких умовах вживати алкоголь, а потім заснути, то це може викликати зниження кисню у крові людини, мовиться у дослідження, опублікованому у журналі Thorax.

Для проведення дослідження фахівці створили атмосферне середовище, схоже на кабіну літака під час польоту. У дослідженні брали участь 48 здорових дорослих осіб, які протягом двох діб по чотири години спали за різних умов: без вживання алкоголю та після вживання алкоголю еквівалентному двом келихам вина чи банкам пива.

Дослідження показало, що після вживання алкоголю в осіб знижувався рівень кисню у крові, а кількість серцевих скорочень зростала.

“Поєднання алкоголю зі сном у гіпобаричних умовах створює значне навантаження на серцеву систему та може призвести до загострення симптомів у пацієнтів з серцевими чи легеневими захворюваннями”, – наголосили дослідники.

Проведене дослідження не було масштабним, однак воно є початковим для тих, хто прагне продовжувати їх.

За словами експертів, чимало осіб можуть випивати на борту, аби краще заснути у незручних умовах, проте це негативно впливає на стан здоров’я, зокрема у довгостроковій перспективі.

Дослідники не лише вивчали дані про навантаження на серце, а й спостерігали за якістю такого сну, який також не був хорошим.

Дослідження показало, що час швидкого сну — стадії швидких рухів очей, яка може бути важливою для консолідації пам’яті та відновлення мозку — був коротшим у людей, які перебували в літаку і вживали алкоголь.

Це відкриття не стало несподіваним, оскільки у будь-якому випадку сон після вживання алкоголю не такої хорошої якості, як у тверезому стані.

За словами фахівців, аби заснути на борту літака без алкоголю, потрібно дотримуватись кількох правил. Зокрема не вживати багато кави чи енергетичних напоїв. Краще пити звичайну воду, аби мати достатньо зволоження, оскільки політ завжди передбачає сухе середовище.

Також рекомендується брати з собою їжу або вживати в аеропорту перед вильотом легкі страви рослинного походження, оскільки в літаку зазвичай подають солоні, жирні та сильно оброблені страви.

Фізична активність також може допомогти краще заснути, тому перед вильотом краще більше рухатись. Якщо очікується довгий переліт, можна порухатись вже на борту літака.

Фахівці також звернули увагу, що синє світло з екранів негативно впливає на режим сну, тому перед польотом на варто дивитись на екрани. Також рекомендується придбати навушники, які захищатимуть від шуму.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.