Вживання картоплі знижує рівень смертності від серцево-судинних захворювань – дослідження

Джерело: дослідження в Journal of Nutrition, Medicalxpress

У Норвегії провели дослідження, яке аналізувало здоров’я 77 000 норвежців протягом 40 років, зокрема вплив картоплі в раціоні на ризик смерті.

У 1974-1988 роках вчені зібрали дані про харчування майже 80 тисяч людей, а потім протягом 40 років відстежували причини смертей деяких з учасників.

Ті, хто з’їдав щонайменше дві картоплини на день протягом 1970-х і 80-х років, мали на 12% нижчий рівень смертності протягом наступних 40 років. (…)

За нашими оцінками, на кожні 100 грамів більшого споживання картоплі загальний ризик смертності та ризик смерті саме від серцевих захворювань був на 4% нижчим“, – пояснює Ерік Арнесен, науковий співробітник Інституту фундаментальних медичних наук при Університеті Осло.

Дослідники враховували вік, стать, звички, фізичну активність та споживання м’яса і риби учасниками. Кореляції були схожими для всіх груп.

У 1970-80-х роках варена картопля була одним з основних джерел харчових волокон, вітаміну С та калію в раціоні норвежців, що сприяло здоров’ю серця.

Не вся картопля корисна

Ряд попередніх досліджень показав, що ви ризикуєте захворіти на діабет другого типу, якщо їсте багато картоплі. Вчені вказують, що постійним недоліком цих досліджень є те, що вони також включають продукти, отримані з картоплі, такі як картопля фрі та картопляне пюре.

“З точки зору харчування, ці продукти дуже відрізняються від простої вареної картоплі, оскільки вони містять багато жиру і солі”, – пояснює Арнесен.

Китайські вчені випробували новий тип водневої вибухівки, котра не містить ядерних матеріалів. Згідно з даними нового дослідження, бомба утворює розпечену вогняну кулю, яка світиться понад дві секунди, що у 15 разів довше, ніж типовий спалах тротилу.

На Буковині знайшли тіло курсанта з ознаками вогнепального поранення, який навчався в Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Це вже другий випадок за тиждень.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.